دسته‌بندی نشده

آیا می دانید مواد غذایی خود را در کدام قفسه های یخچال باید نگهداری کنید؟

یخچال

نحوه صحیح استفاده از یخچال فروشگاهی

 توجه داشته باشید که نمودار زیر برای مقاصد یک یخچال فروشگاهی ایجاد شده است که قفسه پایینی آن یک کشوی سبزیجات است.

 

یخچال دفروشگاهی

قفسه های بالا

غذاهای آماده مانند لبنیات، غذاهای آماده و غذاهای بسته بندی شده، باقی مانده غذاها، گوشت های پخته و سالادهای آماده. همه اینها باید پوشیده شوند یا در ظروف در بسته نگهداری شوند تا از آلودگی جلوگیری شود. غذاهای آماده در بالای یخچال فروشگاهی و دور از غذاهای خام نگهداری می شوند تا باکتری های مضر نتوانند از غذای خام به غذای پخته شده منتقل شوند.

قفسه پایین

گوشت خام، مرغ و ماهی در ظروف در بسته برای جلوگیری از تماس یا چکیدن آنها روی سایر غذاها. برای جلوگیری از آلودگی متقاطع، گوشت های خام را همیشه باید در انتهای یخچال نگهداری کنید. اطمینان حاصل کنید که هر اقلام پیچیده شده یا در یک ظرف در بسته است تا با مواد غذایی دیگر تماس پیدا نکند.

کشوی سالاد

میوه ها، سبزیجات و سالاد که قبل از نگهداری شسته شده اند. اطمینان حاصل کنید که میوه، سبزیجات و سالاد شما در کاغذ یا پلاستیک با سوراخ های هوا پیچیده شده است تا از هر گونه آلودگی محافظت شود. برای سالادها و گیاهان، سعی کنید قبل از نگهداری آنها را در یک حوله کاغذی مرطوب بپیچید تا از خشک شدن آنها جلوگیری کنید و برای مدت طولانی تری تازه نگه دارید.


نکات بهداشتی مواد غذایی برای یخچال فروشگاهی

به یاد داشته باشید که دمای یخچال فروشگاهی شما باید بین 0 تا 5 درجه سانتیگراد باشد تا سرعت فساد مواد غذایی کند شود و باکتری های مضر نتوانند تکثیر شوند. در این دما، غذای شما برای خوردن ایمن نگه داشته می شود.

همچنین به یاد داشته باشید که مواظب تاریخ  مصرف باشید . هر غذایی که تاریخ مصرف گذشته است، نباید خورده شود، زیرا باکتری های مضر فرصت رشد یافته اند و غذا را برای سلامتی شما خطرناک می کنند. غذاهایی که از بهترین تاریخ هایشان گذشته است را می توان مصرف کرد زیرا این فقط نشانه کیفیت است نه ایمنی.

  • اطمینان حاصل کنید که یخچال هرگز بیش از حد پر نشود. در حالی که ممکن است در آن زمان بستن آخرین تکه غذا در یخچال ایده خوبی به نظر برسد، اما در تلاش در مسدود کردن واحد خنک کننده ای هستید که غذای شما را خنک می کند. همچنین این خطر وجود دارد که درب یخچال به درستی بسته نشود.
  • سهام جدید همیشه باید پشت سهام قدیمی قرار گیرد. بله، قوانین یک آشپزخانه تجاری باید در خانه نیز اعمال شود. مطمئن شوید که غذای داخل یخچال را بر اساس تاریخ مصرف می‌خورید تا از هدر رفتن غذا که در نهایت به کیف پول شما ضربه می‌زند، جلوگیری کنید!
  • قوطی های باز را هرگز نباید در یخچال نگهداری کنید زیرا ممکن است باعث آلودگی شیمیایی به خصوص مواد غذایی اسیدی مانند میوه و گوجه فرنگی شود. اگر می‌خواهید غذای کنسرو شده را در یخچال بگذارید، ابتدا غذا را در ظرفی قرار دهید که برای سرد کردن مناسب است.
  • اگر دمای یخچال شما خیلی زیاد است، ممکن است در نتیجه بارگذاری بیش از حد، مسدود شدن واحدهای خنک کننده یا تنظیم بیش از حد ترموستات باشد. اگر یخچال شما دماسنج داخلی ندارد، توصیه می کنیم دماسنج یخچال را برای نظارت بر دما خریداری کنید. به یاد داشته باشید که دمای مناسب 0-5 درجه سانتیگراد است.

شرکت تحکیم سازان پاکا قفسه تولید کننده ی انواع قفسه فروشگاهی، قفسه راک، یخچال پرده هوا وانواع تجهیزات فروشگاهی هرآنچه که در فروشگاه خود نیاز داشته باشید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *