دسته‌بندی نشده

چگونه پایدارترین استفاده را از یخچال و فریزر پرده هوا داشته باشیم؟

پرده هوا

یخچال و فریزر پرده هوا

یخچال و فریزر پرده هوا، همچنین به عنوان یک یخچال فضای باز شناخته می شود، برای ارائه جریان ثابتی از هوای سرد از پایین به بالای سطح جلویی یخچال و فریزر طراحی شده است.

یخچال و فریزر پرده هوا، پرده ای عمل می کند تا محصولات را در داخل سرد و هوای گرم را خارج کند. برای خرده فروشان، این بدان معنی است که مشتریان دید کاملی از محصولات دارند و به آنها اجازه می دهد به راحتی به کابین داخل دست پیدا کنند و غذا یا نوشیدنی مورد علاقه خود را انتخاب کنند. یخچال و فریزر پرده هوا برای چندین دهه به عنوان یک راه حل بسیار محبوب برای خرید و فروش برای خرده فروشان مواد غذایی و نوشیدنی وجود داشته است. با این وجود، نگرانی هایی در مورد سطح پایین پایداری، هزینه های انرژی و اثرات زیست محیطی آنها وجود دارد.

در فرانسه این امر حتی منجر به توافق رسمی بین توزیع کنندگان بزرگ مواد غذایی و وزارت محیط زیست شده است که متعهد شده است تا سال 2020، 75 درصد از کابینت های پرده هوا با واحدهای دارای در جایگزین شوند. در نتیجه چنین ابتکارات و فشار گروه های محیط زیست و مصرف کننده، این احتمال وجود دارد که سایر کشورها رویکرد فرانسه را تحت الشعاع قرار دهند. کشورهای اتحادیه اروپا حتی ممکن است در صورت انتشار در جو، قوانینی را علیه استفاده از خنک کننده پرده هوا وضع کنند، همانطور که در مورد مبردهای قدیمی و مصنوعی با پتانسیل بالا برای گرمایش جهانی انجام شده است.

چه چیزی باعث می شود یخچال و فریزر پرده هوا کمتر پایدار باشد؟

 از آنجایی که یخچال‌های پرده هوا از هوای خنک برای عایق‌سازی در برابر دمای گرم‌تر و محیطی استفاده می‌کنند، کارایی بسیار کمتری نسبت به یخچال‌های درب شیشه‌ای دارند.

برای کارکرد صحیح، یخچال های پرده هوا باید دائماً هوای خنک را از طریق دستگاه فشار دهند تا از حفظ دما اطمینان حاصل شود. با انجام این کار، آنها همیشه با ظرفیت بالا کار می کنند، حتی در ساعات غیر اوج مصرف یا اگر واحد به طور کامل انبار شده باشد. اپراتورها همچنین باید در مورد محل نصب واحد پرده هوا انتخابی باشند. نصب در نزدیکی درهای ورودی، در مناطق با رطوبت بالا، زیر نور مستقیم خورشید یا نزدیک دریچه های تهویه مطبوع، شرایطی هستند که بر توانایی کابینت برای حفظ دما تأثیر منفی می گذارند. این البته مصرف انرژی بالاتری را نیز به دنبال دارد.

واحدهای پرده هوا که به درستی نصب و نگهداری می شوند، همراه با استفاده از هیدروکربن یا مبردهای طبیعی، می توانند میزان انرژی مصرف شده در حین کار را کاهش دهند. با این حال، میانگین مصرف انرژی در مقایسه با طرح های یخچال با درهای نصب شده هنوز بسیار بیشتر است.

جایگزین های یخچال و فریزر پرده هوا چیست؟

هر راه حلی که مانعی محکم بین محصولات خنک‌شده و دمای محیط گرم‌تر ایجاد کند، خنک‌سازی پایدار و کارآمدتری را نسبت به طرح‌های پرده‌های هوای فعلی ارائه می‌دهد. از آنجایی که اکثر یخچال‌های پرده هوا با در نظر گرفتن نمایشگر شفاف محصول طراحی شده‌اند، به مشتریان اجازه می‌دهند به راحتی محصولات را با استفاده از فروشگاه‌های بصری درب شیشه‌ای ببینند و انتخاب کنند. یک یخچال درب شیشه ای با طراحی خوب به دستگاه اجازه می دهد تا به سرعت به دمای مورد نیاز برسد، مصرف انرژی را در صورت عدم استفاده کاهش دهد و همچنان دید فوق العاده محصول و دسترسی آسان را برای مشتریان فراهم می کند.

اکثر تولید کنندگان، از جمله شرکت تحکیم سازان پاکا قفسه، گزینه هایی از درب های چرخشی کشویی یا بازشو به بیرون ارائه می دهند. درهای کشویی در فضای خرده فروشی که فضا محدود است، انعطاف پذیری بیشتری را ارائه می دهند، به ویژه در مناطقی که رو به باز شدن درب هستند، اما می توانند دسترسی همزمان به محصول خارج از واحد را برای چندین مشتری دشوار کنند. درهای چرخشی گزینه ای عالی برای دسترسی بیشتر هستند، به خصوص اگر فضای آزاد بیشتری در جلوی واحدها وجود داشته باشد. یخچال های درب چرخشی نیز در نسخه تک دری موجود هستند که به خوبی در خروجی ها یا نمایشگرهای کوچکتر ادغام می شوند.

یک جهش کوانتومی در عملکرد
با نصف کردن مقدار مبرد و کاهش مصرف انرژی به میزان 15 درصد، واحد TVM به طور چشمگیری عملکرد را در مقایسه با محصولاتی مانند TAC افزایش داده است.

– کاهش مصرف انرژی تا 84٪
– صرفه جویی در سال برای اپراتور

در نتیجه رابطه نزدیک ما با زنجیره‌های خرده‌فروشی، شرکت تحکیم سازان پاکا قفسه نیازهای متغیر بازار را برای توسعه تعدادی راه‌حل که از فناوری‌های نوآورانه جدید استفاده می‌کنند، حفظ دید محصول با دمای مناسب در داخل کابین برای کاهش هزینه‌های کلی انرژی عملیاتی را پیش‌بینی کرده است. 

یک مثال توسعه درب های دوتایی است. درهای پلکسی گلس شفاف مزیت صرفه جویی در فضا درب های کشویی سنتی را با سهولت دسترسی ترکیب می کنند. این به مشتریان امکان می‌دهد کل محصول ارائه شده را ببینند و به آن‌ها اجازه می‌دهد آنچه را که نیاز دارند، بپردازند و به سرعت در راه باشند.

من یک یخچال پرده هوا قدیمی تر دارم، چه کاری باید انجام دهم؟

اگر یخچال و فریزر پرده هوای قدیمی‌تری را به عنوان بخشی از عملیات خود دارید، اکنون زمان خوبی است که جایگزین‌ها را در نظر بگیرید و برنامه‌ریزی برای تعویض واحد خود در زمانی که عملکرد آن از نظر اقتصادی کمتر می‌شود، انجام دهید. طرح‌های جدید و درب‌های پلکسی گلس تا حد زیادی به کاهش هزینه‌های انرژی کمک می‌کنند. با این حال، اگر جایگزینی در آینده نزدیک بعید است، اطمینان حاصل کنید که تجهیزات شما به درستی نگهداری شده است و دستورالعمل های نصب و راه اندازی سازنده را دنبال کنید تا در شرایط اوج کار کند.

جایگزین دیگر حذف تدریجی یخچال پرده هوا و جایگزینی با درب شیشه ای پایدار است که هوای اجباری در حالت ایستاده قرار دارد. به عنوان مثال می توان به تاجرهای بصری شرکت تحکیم سازان پاکا قفسه اشاره کرد که با نور روشن، امکان دید کامل محصول را در داخل فراهم می کنند و کسری از انرژی را به عنوان واحد پرده هوا استفاده می کنند. سرمایه گذاری اولیه برای تجهیزات جدید همیشه هزینه است، با این حال شما شاهد صرفه جویی فوق العاده ای در مصرف انرژی خواهید بود که در طول عمر یخچال انباشته می شود.

به یاد داشته باشید که تجهیزات سردخانه قدیمی را با خیال راحت با استفاده از یک شرکت خدمات حرفه ای دور بیندازید، زیرا گاز خنک کننده در صورت عدم بازیافت مناسب می تواند برای محیط زیست خطرناک باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *