دسته‌بندی نشده

چگونه برای خرید اینترنتی به شرکتی اعتماد کنیم؟

اعتماد در خرید اینترنتی

پنج روش برای ایجاد اعتماد برای خرید اینترنتی

ایجاد اعتماد برای خرید اینترنتی از وب سایت شما برای ایجاد یک پایگاه مشتری وفادار ضروری است. چرا؟ به زبان ساده، اعتماد الهام بخش افراد برای وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری خود در وب سایت شما است. مگر اینکه شما آمازون یا یکی دیگر از برندهای واقعا معروف باشید، زمانی که خریداران برای اولین بار از فروشگاه شما بازدید می کنند، تا حدی تردید خواهند داشت. بیایید نگاهی به 5 راه بیندازیم که می توانید برای فروشگاه آنلاین خود اعتماد ایجاد کنید و این بازدیدکنندگان را به مشتری تبدیل کنید.

اهمیت اعتماد در خرید اینترنتی

همه ما آموخته ایم که اعتماد به دست می آید و داده نمی شود. بسیاری از ما احتمالاً این درس را در یک مقطع زمانی به سختی یاد گرفته ایم. و چون اعتماد به دست می آید، باید اعتماد را به عنوان یک فعل در نظر بگیرید. این بدان معناست که کارهای مشخصی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا بر اعتماد کسب و کارتان تأثیر بگذارد.

در دنیای خرید اینترنتی، این به معنای کمی خلاق بودن است، اما همچنین به معنای انجام برخی اقدامات واقعی برای رساندن آن پیام به بازدیدکننده است. و “انتقال این پیام” به بازدیدکنندگان فروشگاه شما بسیار مهم است. پس از همه، شما از قبل می دانید که مغازه شما قابل اعتماد است، اما آیا دیگران میدانند؟

قبل از اینکه به اقداماتی که می توانید انجام دهید وارد شویم، یک آمار در مورد اعتماد و خرید اینترنتی وجود دارد که می خواهم آن را به اشتراک بگذارم:

طبق گفته Salesforce، 85٪ از خریداران آنلاین قبل از رسیدن به نقطه خرید (یعنی پرداخت) تحقیقات خود را انجام می دهند. این که بدانید خریداران تحقیقات خود را انجام می دهند، نباید برای شما شوکه کننده باشد. با این حال، این واقعیت که این عدد به 85٪ می رسد به ما می گوید که اکثریت قریب به اتفاق خریداران آنلاین در تلاش هستند تا خریدهای هوشمندانه و آگاهانه انجام دهند.

به عبارت دیگر، مشتریان تحقیق می کنند و به دنبال اطلاعاتی می گردند که به آنها در تصمیم گیری خرید کمک کند. از آنجایی که گزینه‌های زیادی (رقبا) وجود دارد، برای ایجاد اعتماد باید به متمایزکننده‌ها تکیه کنید (مانند قیمت، قابلیت کشف، مراجع). برای اینکه به شما نشان دهیم که چگونه تنظیمات کوچک می توانند اثرات بزرگی داشته باشند، به این دو مثال نگاه کنید:

قیمت و اعتماد

قیمت ، البته، در هنگام تصمیم گیری خرید اینترنتی، تمایز بسیار مهمی است. بسته به محصول، کاربران معمولاً در صورت احساس امنیت بیشتر در مورد منبع، مایلند کمی بیشتر هزینه کنند. ارتباط بین قیمت و اعتماد واضح است.

برای برجسته کردن این نکته، اجازه دهید به طرف مقابل آن نگاه کنیم: به زمانی فکر کنید که محصول مورد نظر خود را دیدید که قیمت بسیار پایینی داشت. آیا شما را به فروشنده مشکوک کرد؟

قابلیت کشف و اعتماد

قابلیت کشف به پیدا شدن خلاصه می شود، درست است؟ در دنیای خرید اینترنتی، قابلیت کشف اغلب در مورد رتبه بندی موتورهای جستجو و یا بازاریابی آنلاین است. با رتبه بندی بالا یا داشتن تبلیغات فوق العاده موثر، می توانید ترافیک زیادی را به فروشگاه خود جذب کنید. رتبه بالا در گوگل نیز عنصر خاصی از اعتماد را به وب سایت شما می آورد.

مصرف کنندگان می دانند که رتبه بندی بالا در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERP) آسان نیست. اگر یک فروشگاه راه خود را به بالای نتایج بدست آورد، به طور خودکار مورد احترام قرار می گیرد و بنابراین قابل اعتمادتر است.

در مجموع، نکته این است که مصرف‌کنندگان این روزها هوشمندانه خرید می‌کنند و حتی ملموس‌ترین متمایزکننده‌ها، مانند قیمت، همچنان به سطح خاصی از اعتماد برای تأثیرگذاری بر خریداران وابسته هستند.

با این گفته، بیایید ببینیم که چگونه می‌توان ناملموس را ملموس کرد:

5 راه برای جلب اعتماد خریداران

پاسخگویی موبایل

بیایید از بالا شروع کنیم. اگر آنلاین می فروشید، مطمئن شوید که وب سایت شما پاسخگوی تلفن همراه است (یعنی در دستگاه های تلفن همراه خوب به نظر می رسد) به سادگی ضروری است. واقعیت این است که شما به سادگی باید فرض کنید که مردم با تلفن همراه خود به سایت شما نگاه می کنند ، به خصوص اگر در زمینه B2C هستید.

مطمئن شوید که سایت خود را در اندازه های مختلف صفحه نمایش تست کرده اید و مطمئن شوید که همه چیز خوب به نظر می رسد و قابل استفاده است. برخی چیزها ممکن است بسیار واضح باشند (مثلاً متون خیلی بزرگ هستند )، اما برخی دیگر ممکن است اینطور نباشند (مثلاً دکمه‌ها خوب به نظر می‌رسند، اما برای کلیک کردن آسان آن‌قدر کوچک هستند ).

وقت بگذارید و سایت خود را به طور کامل تست کنید. باگ‌ها معمولاً گاهی ظاهر می‌شوند، بنابراین مطمئن شوید که هر چند هفته یکبار وارد آن می‌شوید و دوباره به اطراف نگاه می‌کنید.

وقتی صحبت از قابل اعتماد بودن به میان می‌آید، اگر مغازه‌ها در تلفن‌های همراه خوب به نظر نمی‌رسند، جدی گرفتن یک مغازه سخت است.

گواهینامه های مناسب

قبل از اینکه به سمت “راه حل های خلاقانه تر” برویم، باید برخی از مسائل فنی اساسی را نیز پوشش دهیم. برای شروع، مطمئن شوید که وب سایت شما دارای گواهینامه SSL است.

مسلماً هیچ عامل تبدیلی بزرگتر از این نیست که به محض ورود بازدیدکننده به وب‌سایت خود، این صفحه نمایش داده شود:

چیز زیادی برای گفتن در این مورد وجود ندارد. وب سایت شما باید با https شروع شود. در غیر این صورت، بازدیدکنندگان شما با اخطاری در مورد ناامن بودن وب سایت شما استقبال خواهند کرد.

علاوه بر این، کارهای دیگری وجود دارد که می توانید برای نشان دادن امنیت سایت خود انجام دهید. نمایش «نشان‌های ایمنی» در فوتر شما اغلب می‌تواند تأثیر زیادی در تبدیل‌های شما داشته باشد.

وقتی کاربران گواهی‌های PayPal یا Mcafee را می‌بینند، از نظر دیجیتالی احساس امنیت می‌کنند. سایر گواهی‌ها، مانند علامت اعتماد فروشگاه‌های معتمد، می‌توانند با ارائه 30 روز ضمانت بازگشت وجه برای خرید، احساس امنیت بیشتری به کاربران بدهند.

صفحات محصول

وقتی صحبت از صفحات محصول می شود، کارهای زیادی می توانید انجام دهید که می توانیم یک مقاله کامل وبلاگ را به این موضوع اختصاص دهیم. با این حال، می توانم آن را به یک نکته اصلی تقسیم کنم: تا حد امکان به خریداران برای خرید اینترنتی اطلاعات بدهید!

اگر محصول شما فقط سه تصویر داشته باشد، چیزی را پنهان کرده اید. البته، ممکن است این درست نباشد، اما این چیزی است که اگر خریداران متوجه این موضوع شوند، ممکن است به ذهن آنها خطور کند.

اطمینان حاصل کنید که تمام آن تصاویر استانداردی را که در صفحات دیگر محصولات می بینید قرار داده اید. می دانید در مورد چه چیزی صحبت می کنم: پس زمینه سفید، زوایای متعدد.

علاوه بر این، می خواهید تصاویر بیشتری را اضافه کنید. محصول در حال استفاده را نشان دهید. این بهانه خوبی برای گرفتن چند عکس اصلی است (که به هر حال گوگل آنها را دوست دارد).

آیا می توان اندازه محصول شما را اشتباه تفسیر کرد؟ می توانید یک تصویر از محصول را با ابعاد نمایش داده شده نشان دهید.

به تصاویر هم ختم نمی شود. آیا مدلی در یکی از عکس ها لباس شما را پوشیده است؟ خوب، متن شما می‌تواند از آن تصاویر پشتیبانی کند – ابعاد مدل را به خریداران بگویید (مثلاً مدل 170 سانتی‌متر قد دارد و سایز 4 می‌پوشد ).

توضیحات محصول را متناسب با مخاطبان خود بنویسید. اگر فروشگاه شما برای علاقه مندان به موتور سیکلت طراحی شده است، متن های شما باید نشان دهد که شما نیز یکی از آنها هستید.

آیا نظرات را جمع آوری می کنید؟ اگر چنین است، آنها را به صورت برجسته در صفحات محصول خود نمایش دهید (در ادامه در این مورد بیشتر توضیح خواهیم داد).

وقتی صحبت از صفحات محصول به طور کلی می شود، هرچه اصل تر باشید، بهتر است. اگر از توضیحات و تصاویر محصول ساخته شده توسط سازنده استفاده می کنید، می توانید شرط بندی کنید که برخی از رقبای شما از همین موارد استفاده می کنند. استفاده از تصاویر و متون اصلی به شما کمک می‌کند رتبه بهتری کسب کنید، اما همچنین می‌تواند اعتماد ایجاد کند: خریداران می‌دانند که شما به زبان آنها صحبت می‌کنید و در واقع از محصولاتی که می‌فروشید استفاده کرده‌اید.

محتوا

ایجاد محتوا ابزار قدرتمندی برای کسب و کار شما است (مثلاً ویدیوها، مقالات وبلاگ، راهنماها ). نه تنها می‌توانید با رتبه‌بندی بالا در موتورهای جستجو ترافیک را به سمت وب‌سایت خود هدایت کنید، بلکه می‌توانید با ایجاد محتوای با کیفیت بالا، سئوی کل وب‌سایت خود را بهبود ببخشید. هر چند به اینجا ختم نمی شود.

ایجاد محتوای با کیفیت بالا همچنین به خوانندگان می گوید که شما به این موضوع علاقه مند هستید. شما به خوانندگان خود می گویید که کتاب های کمیک را به طرفداران نمی فروشید زیرا آنها بازار بزرگی هستند. شما کتاب های کمیک می فروشید زیرا از هنر تاد مک فارلین قدردانی می کنید و به این دلیل که اسپایدرمن همیشه می تواند شما را بخنداند.

به عبارت دیگر، ایجاد محتوا به شما کمک می‌کند تا خود را به عنوان یک علاقه‌مند واقعی، یک متخصص و یک مرجع در آن جایگاه خاص معرفی کنید. با قرار گرفتن خود در وسط جامعه تخصصی خود و ارائه ارزش به آنها، خود را یکی از آنها می کنید. اگر شما یکی از آنها هستید، پس آنها می توانند به شما اعتماد کنند.

اگر محتوای کافی ایجاد می کنید، باید به فکر راه اندازی یک خبرنامه باشید. این نیز یک راه عالی برای ایجاد وفاداری است.

علاوه بر ایجاد مقالات و ویدیوهای وبلاگ، باید بر محتوای وب سایت واقعی خود تمرکز کنید. ما قبلاً روی تصاویر، متون و صفحات محصول لمس کردیم. به خاطر داشته باشید که بقیه سایت شما باید از همان “قوانین” در مورد لمس مخاطبان هدف خود پیروی کنند.

برای مثال،ایجاد یا گسترش صفحه «درباره ما» خود را در نظر بگیرید . ایجاد صفحه «درباره ما» یک کار ساده، اما مهم است. اگر فروشگاه شما برای بازدیدکنندگان شما جدید است، ممکن است از دانستن اینکه برخی از افراد واقعاً از این صفحه بازدید می کنند شگفت زده شوید. این به خریداران اطلاعاتی در مورد اینکه شما چه کسی هستید می دهد.

این مکان عالی برای خلاقیت است. البته، شما باید صادق باشید، اما اینجاست که داستان سرایی وارد عمل می شود. چرا لوازم صوتی می فروشید؟ آیا به این دلیل است که پدر شما یک مهندس صدا بوده است؟ آیا از هر سبک موسیقی قدردانی می کنید؟ آن داستان را بگو می تواند دوست داشتنی باشد.

در پایان روز، کاری که شما انجام می دهید نشان دادن چهره شرکت است و به بازدیدکنندگان کمک می کند به شرکت شما اعتماد بیشتری داشته باشند.

حتی اگر متوجه شدید که بازدیدکنندگان فروشگاه واقعاً از این صفحه بازدید نمی‌کنند، می‌تواند تمرین خوبی در ایجاد صدای برند شما باشد، که می‌تواند به سایر عناصر کسب‌وکار شما از جمله بازاریابی شما نیز منتقل شود.

اعتماد در خرید اینترنتی

 اشتراک گذاری نظرات مشتریان

قبلاً به این موضوع پرداختیم. نمایش نظرات محصول در صفحات محصول شما قطعا می تواند اعتماد ایجاد کند. با این حال، بررسی ها فراتر از صفحات محصول است.

برای روشن بودن، در دنیای تجارت الکترونیک، اکثر مردم معمولا نظرات مشتریان را به دو دسته تقسیم می‌کنند: بررسی محصول و بررسی فروشگاه (بعضی از افراد نظرات محلی را به عنوان دسته سوم در نظر می‌گیرند، اما اجازه دهید فعلاً روی دو دسته اول تمرکز کنیم).

نظرات به بازدیدکنندگان کمک می کند تا با برند شما اعتماد کنند. اگر مردم نتوانند از سایت شما احساس اعتماد کنند، ممکن است به گوگل مراجعه کنند و برای بررسی برند شما جستجو کنند. به آنها دلیلی برای ترک سایت خود ندهید (حتی اگر برای جستجوی بازخورد در مورد برند شما باشد). این نظرات باید در جلو و مرکز قرار گیرند و مستقیماً در سایت شما قابل دسترسی باشند.

بررسی‌های خرید و بررسی‌های محصول به شما کمک می‌کند تا به روش‌هایی اعتماد کنید که ممکن است هنوز به آن فکر نکرده باشید. اگر تبلیغات گوگل (از جمله خرید گوگل) را اجرا می کنید یا اگر صفحات محصول شما به صورت ارگانیک در گوگل رتبه بندی می شود، اولین برداشت مردم از شما ممکن است از آن رتبه بندی های ستاره ای باشد که در SERP های Google ظاهر می شود ، و این اتفاق قبل از کلیک روی تبلیغ شما می افتد. .

حقیقت این است که ما در عصری زندگی می کنیم که مصرف کنندگان نسبت به شرکت ها بدبین تر از همیشه هستند. آنها همچنین آگاه تر از همیشه هستند. صاحبان مغازه ها باید به مشتریان قبلی خود اجازه دهند به آنها اعتبار بدهند.

در یک نظرسنجی از 1000 خریدار بریتانیایی، از سه گروه سنی در مورد اینکه چه چیزی یک وب سایت را قابل اعتماد می کند سؤال شد:

گروه باهوش ترین تجارت الکترونیک (18 تا 29 سال) نظرات مشتریان را قوی ترین شاخص قابل اعتماد بودن می دانند.

شایان ذکر است که نظرات مشتریان می تواند قدرت سئو را نیز برای شما به ارمغان بیاورد. وقتی بازبین‌ها بازخورد خود را ارسال می‌کنند، در اصل محتوایی حاوی کلمات کلیدی را به وب‌سایت شما اضافه می‌کنند (گوگل محتوای تازه را دوست دارد).

آخرین نکته در مورد نظرات مشتریان: همچنین مهم است که شما به عنوان صاحب مغازه به بازخورد خود ، به ویژه بازخورد منفی پاسخ دهید. به یاد داشته باشید، برخی از خریداران عمداً نظرات منفی را جستجو می کنند تا به آنها کمک کنند تا بدترین سناریوهای خرید یک محصول خاص را محاسبه کنند. مشاهده اینکه شما به طور حرفه ای به یک شکایت رسیدگی می کنید، فقط برای شهرت شما مفید خواهد بود.

نکته پاداش: شفافیت

آخرین نکته به عنوان یک نکته جایزه در نظر گرفته می شود. چرا؟ چون به نوعی مبهم است. شفافیت بیشتر یک مفهوم است تا یک عمل. از این نظر شبیه اعتماد است. دلیلی که من شفافیت را مطرح می کنم این است که موضوع اصلی پشت همه نکات ذکر شده در بالا (به استثنای پاسخگویی تلفن همراه ) است.

ایده اینجا این است که شما می خواهید به کاربران نشان دهید که چیزی برای پنهان کردن ندارید. چه به عکس‌ها، پیامک‌ها و زمان‌های تحویل برمی‌گردد یا اینکه بدانید کارکنان شما چه کسانی هستند و انگیزه‌های شما برای راه‌اندازی این تجارت چیست.

این مفهوم شفافیت باید همیشه در ذهن شما باشد. نه، شما مجبور نیستید دستور غذای مخفی را به سالسای معروف خود بدهید، اما افزودن یک رنگ شخصی به مغازه شما می تواند کمک زیادی به ایجاد اعتماد کند.

نتیجه

در پایان، کارهای کوچک زیادی وجود دارد که می توانید برای ایجاد اعتماد بین بازدیدکنندگان سایت خود انجام دهید. نکته کلیدی این است که از نقطه نظر عینی به سایت خود نگاه کنید (ممکن است در واقع باید از طرف شخص دیگری آمده باشد) و از خود بپرسید که آیا می خواهید از آنجا خرید اینترنتی کنید. کوچکترین جزئیات می تواند بر درک مردم از شرکت شما تأثیر بگذارد. با یک چیز کوچک در یک زمان شروع کنید و در کمترین زمان شاهد افزایش در تبدیل های خود خواهید بود.

شرگت تحکیم سازان پاکا قفسه تامین و تولید کننده ی انواع قفسه فروشگاهی، قفسه راک، یخچال پرده هوا و سایر قطعات فروشگاهی میباشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *