دسته‌بندی نشده

معرفی تمامی لوازم بستنی فروشی

لوازم بستنی فروشی
تمام لوازم بستنی فروشی که برای فروشگاه خود نیاز دارید
 

راه اندازی یک بستنی فروشی و تهیه لوازم بستنی فروشی بدون شک لذت بخش است، اما وظیفه تجهیز آن با ماشین آلات و ابزار مناسب می تواند مغز شما را دچار انجماد کند. یک گام مهم در این فرآیند، شناسایی و یافتن تجهیزات مناسب است که به خوبی به کسب و کار و مفهوم شما کمک کند. این ماشین ها نقش بسیار زیادی در کیفیت خدمات و سودآوری کسب و کار شما خواهند داشت. آنها به تولید و بهره وری عملیات شما کمک می کنند.

با در نظر گرفتن این موضوع، ما لیستی قطعی از لوازم بستنی فروشی را در زیر جمع آوری کرده ایم تا به شما در شروع این بیزینس کمک کند.

نوع بستنی

  برای ورود به این کسب و کار نیازی نیست خودتان بستنی درست کنید. می توانید با سرو بستنی آماده فروشگاه خود را راه اندازی کنید. این یک مسیر مقرون به صرفه و قابل مدیریت است که کارآفرینان می توانند از آن استفاده کنند. تنها چیزی که باید در مورد لوازم بستنی فروشی نگران باشید ذخیره سازی و نمایش مناسب است که در زیر این بخش به آن می پردازیم. مدیریت موجودی نیز بسیار ساده تر خواهد بود.

نکته مهم این است که ممکن است به اندازه ساختن بستنی خود سودآور نباشد، که فضای بیشتری را برای خلاقیت در اختیار شما قرار می دهد و به پیشنهادات خود تنوع می بخشد که مشتریان از آن استقبال می کنند. با این حال، اگر در ابتدا فضای خود را برای انجام آن طراحی کرده اید، می توانید در نقطه ای به تولید داخلی تبدیل شوید.

تولید بستنی و لوازم بستنی فروشی مهم

فریزرهای دسته ای و دستگاه های سرو نرم رایج ترین تجهیزات مورد استفاده در تولید بستنی برای بستنی فروشی های کوچک تا متوسط ​​هستند. بیشتر ماشین‌ها برای تولید 30 تا 35 درصد بیش از حد طراحی شده‌اند، اما برخی واحدها وجود دارند که می‌توانند تا 80 درصد افزایش پیدا کنند.

غلبه چیست؟

سرریز یا مقدار هوای وارد شده در بستنی در حین تولید. درصد بیش از حد، افزایش حجم محصول را تشکیل می دهد. هر چه این بیش از حد بیشتر باشد، محصول بیشتری به دست می آورید که به معنای سود بیشتر است.

با این حال، هوای بیش از حد می تواند به عنوان نشانه ای از محصول با کیفیت پایین تلقی شود. این به این دلیل است که میزان هوای بستنی نیز بر بافت و قوام آن تأثیر می گذارد. هرچه هوای محصول کمتر باشد، متراکم تر و خامه تر می شود.

هوای بیش از حد می تواند بستنی ملایمی ایجاد کند. اگر به ندرت بیش از حد وجود داشته باشد، یک بلوک یخ زده دریافت می کنید که اسکوپ شما فرصتی برای شکستن آن نخواهد داشت.

مواد تشکیل دهنده می توانند تأثیر بگذارند، اما پیکربندی دستگاه نیز می تواند مهم باشد.

فریزر دسته ای

فریزر دسته‌ای که برای تولید بسته به دسته بستنی، ماست منجمد، جلاتو، شربت، کاستارد یا سایر دسرهای یخ‌زده طراحی شده است، برای بستنی‌فروشی‌هایی که به دنبال تولید محصول در محل هستند، باید حتماً داشته باشند. این دستگاه‌ها می‌توانند یک بسته بزرگ بستنی را تنها در 8 تا 10 دقیقه تولید کنند.

مخلوط محصول در لوله فریزر ریخته می شود. در سیلندر یخ زده توسط یک کوبنده یا داشر که با سرعت 100 تا 120 دور در دقیقه (دور در دقیقه) می چرخد، سرد می شود و در سیلندر یخ زده خرد می شود تا هوا را وارد مخلوط کرده و محصول را از طرف سرد بشکه به بشکه برگرداند تا به بشکه برسد. سردتر و ضخیم تر شود.

برخی از واحدها دارای دو سرعت هستند که برای بستنی سفت و ژلاتو طراحی شده اند. فریزرهای دسته ای گران تر به شما این امکان را می دهند که برای هر دسته مقدار بیش از حد را تعیین کنید. برای کیفیت مطمئن، بسیاری از بستنی فروشی ها دوست دارند با سرعت متوسط این فرایند را طی کنند.

فریزرهای دسته ای معمولاً دارای آلارم یا هشدارهایی هستند که به شما اطلاع می دهند که محصول آماده است، سپس می توانید آنها را از لوله استخراج بازیابی کنید. طعم دهنده های حجیم مانند کلوچه ها، میوه ها و آجیل را می توان در حین استخراج محصول اضافه کرد تا از آسیب به تکه ها جلوگیری شود. با این حال، واحدهای بسیار کمی اجازه می‌دهند که چنین موادی در حین مخلوط کردن برای دستیابی به توزیع یکنواخت اضافه شوند، که اگر این کار را با بیرون آمدن محصول انجام دهید، می‌تواند سخت‌تر باشد.

ظرفیت فریزر دسته ای بر حسب کوارت اندازه گیری می شود. شما می توانید یک واحد کوچک به اندازه 3 کوارت تهیه کنید و می توانید تا 44 کوارت بروید. بستنی فروشی های کوچک تا متوسط ​​می توانند با یک 24 لیتری از آن دور شوند.

هنگام انتخاب ظرفیت واحد، بیش از حد را در نظر بگیرید. اگر در مخلوط 2 گالنی 50 درصد اضافه کنید، در نهایت با 3 گالن بستنی مواجه خواهید شد، به این معنی که به یک دستگاه 12 لیتری نیاز خواهید داشت.

برخی از تنظیمات فریزرهای دسته ای دارای یک سیلندر جداگانه برای گرم کردن هستند. این نوع فریزر به شما این امکان را می دهد که پایه و طعم را با هم ترکیب کرده و حرارت دهید تا یک پایه طعم ایجاد کنید که سپس به سیلندر یخ زده منتقل می شود. این طرح برای فروشگاه‌های ژلاتو و بستنی‌سازانی که می‌خواهند کنترل بیشتری بر طعم هر آیتم منو داشته باشند، مفید است.

ماشین های سرویس نرم

اگر به دنبال داشتن سرو نرم یا ماست منجمد در منو هستید، برای تولید چنین محصولی به یک دستگاه تخصصی نیاز دارید. دستگاه سرو نرم مقدار بیشتری هوا به مخلوط بستنی اضافه می کند و آن را در دمای بالاتر نگه می دارد تا قوام سبک تر و بافت نرم تر این نوع دسرهای منجمد به دست آید. بستنی به مدت طولانی در این حالت نگهداری می شود و هر زمان که مشتری سفارش داد می توان آن را مستقیماً در یک فنجان یا مخروط ریخت.

دستگاه های سرو سافت به دو صورت کف و کانتر هستند. واحدها می توانند تا دو طعم را در خود جای دهند، اما واحدهای سرو چرخشی وجود دارند که به شما امکان می دهند این طعم ها را به صورت چرخشی ترکیب کنید.

واحدهای سرو نرم تک طعم می توانند 3.5 گالن سرو نرم در ساعت تولید کنند که برای 100 سفارش خوب است. واحدهای پیچش دارای ظرفیت 15 گالن در هر طعم هستند. برای تولید بزرگ، دستگاه های سرو نرم با ظرفیت حداکثر 50 گالن نیز در دسترس هستند.

ماشین‌های سرویس نرم یا با گرانش تغذیه می‌شوند یا تحت فشار. در حالت اول، اپراتورها به سادگی ترکیب را به صورت دستی بارگذاری می کنند و واحد بقیه کارها را انجام می دهد. این نوع دستگاه سرو نرم به نیروی جاذبه برای فشار دادن مخلوط به داخل سیلندر متکی است، که تمایل دارد مقدار هوای وارد شده به محصول را فقط به 42٪ محدود کند.

از طرف دیگر واحدهای تحت فشار 60 تا 80 درصد بیش از حد تولید می کنند. آنها از پمپ هایی با دامنه های مختلف فشار بسته به مارک استفاده می کنند که مخلوط را به داخل سیلندر فشار می دهد و کنترل بهتری بر نسبت هوا در محصول ارائه می دهد. به همین دلیل، این واحدها گرانتر از نسخه های تغذیه گرانشی هستند.

در مقاله ی بعدی به لوازم بستنی فروشی میپردازیم با کلیک روی متن می توانید آن را مطالعه نمایید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *