دسته‌بندی نشده

لیست تجهیزات قصابی: 13 تجهیزاتی که باید داشته باشید

تجهیزات قصابی

تجهیزات لازم برای پروتئینی ها

قصابی ها و تجهیزات قصابی قرن هاست که در گوشه و کنار دنیا وجود دارند. چه یک مغازه کوچک باشد یا یک مؤسسه بزرگ، هر جا که به دنبال گوشت می روید به یک قصابی برخورد خواهید کرد که مدت زیادی است که بخش بزرگی از زندگی مردم بوده است. با این حال، مهم است که علامت گذاری کنیم که همه افراد برای داشتن یک قصابی بریده نشده اند، و همه تجهیزات برای پاسخگویی به نیازهای یک قصابی بریده نشده اند.

تجهیزات قصابی به طور خاص برای کار با گوشت ساخته شده اند و شما نمی توانید به تجهیزات استاندارد آشپزخانه تجاری برای یک قصابی اعتماد کنید. لیست بلند بالایی از تجهیزاتی وجود دارد که باید تهیه کنید تا مطمئن شوید که قصابی شما وظیفه رسیدگی به کارآمدترین و سالم‌ترین گوشت را دارد. شما می توانید فهرستی را که برای شما گردآوری کرده ایم مرور کنید و شروع به جستجوی تجهیزات قصابی برای فروش کنید. فروشگاه های لوازم قصابی در واقع همان چیزی را که شما به دنبال آن هستید و در حد بودجه شما نیز خواهند داشت.

1- یخچال و فریزر متحرک مهمتری بخش تجهیزات قصابی

برای نگهداری گوشت از یخچال‌ها و فریزرهایی استفاده می‌شود و وظایف آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا اگر گوشت از فاسد شدن در امان نباشد، برنامه‌ریزی بیشتر از قبل فایده‌ای ندارد. هنگام خرید یخچال و فریزرهای تجاری، باید به عایق بودن و مناسب بودن آنها با مغازه یا آشپزخانه خود توجه ویژه ای داشته باشید. می‌توانید مقاله ما را در مورد این یخچال ها بررسی کنید تا بدانید چه مدلی برای شما بهترین است.

2-چرخ گوشت مهم ترین تجهیزات قصابی

چرخ گوشت ها جزو مهم ترین تجهیزات قصابی هستند. آنها قادر به آسیاب صدها کیلو گوشت در ساعت هستند و بنابراین برای قصابی ها ضروری هستند. آنها چند منظوره هستند به این معنا که توانایی چرخ کردن گوشت با سرعت بالا میتواند به شما این امکان را بدهد که به کارهای دیگری هم برسید. شما می توانید شروع به ساخت سوسیس و کالباس در محل خود کنید، خدمات آسیاب کردن را به مشتریانی که می خواهند گوشت گاو خود را برای آنها آماده کنند، ارائه دهید و در زمان و انرژی صرفه جویی کنید. آسیاب دستی، در حالی که هنوز معتبر است، ولی یک گزینه قدیمی است، برای بهترین نتایج و استاندارد، باید از چرخ گوشت بروز  استفاده کنید.

3-برش گوشت

دستگاه های برش گوشت، یکی ازتجهیزات قصابی هستند که به شما کمک می کنند تا به استانداردهای تکرارپذیر در اندازه برش های خود دست یابید و از زحمت اختصاص دادن زمان به برش دادن گوشت خود جلوگیری کنید. این تجهیزات قصابی مطمئناً نتایج قابل اطمینان تری نسبت به یک چاقوی معمولی به دست می دهند و تضمین می کنند که بافت غذا تحت فشار یک چاقوی متوسط ​​خرد نمی شود.

اکثر برش های گوشت ، چه دستی و چه اتوماتیک، به کاربر امکان تنظیم ضخامت یک برش را می دهند. شما می توانید قطعات بسیار نازک را تهیه کنید، که از طرف مشتریان مطلوب است زیرا کاری نیست که آنها در خانه انجام دهند، یا می توانید ضخامت را طوری تنظیم کنید که برش ها را تا یک اینچ به دست آورید. بعلاوه، این دستگاه ها نه تنها برای برش دادن گوشت استفاده می شوند. می توانید از آنها برای پنیر یا پیاز استفاده کنید.

تا زمانی که برش های گوشت را به طور منظم تمیز می کنید و آنهایی که برای گوشت نپخته استفاده می شوند برای غذاهای پخته استفاده نمی شوند (برای جلوگیری از آلودگی)، این دستگاه ها بهترین تجهیزات قصابی برای شما خواهند بود. البته باید در نظر داشته باشید که این دستگاه ها برای برش استخوان مناسب نیستند و تلاش برای انجام این کار در نهایت به تیغه های دستگاه برش گوشت آسیب می رساند. شما می توانید روی تجهیزات قصابی دیگر سرمایه گذاری کنید تا استخوان ها را جدا کنید اما آنها را در دستگاه برش ندهید.

4-پرس همبرگر

بسیاری از موسسات دیگر می توانند از برخی تجهیزات قصابی در کنار قصابی ها استفاده کنند که پرس همبرگر یکی از آنهاست. اگر خیلی به همبرگر علاقه دارید، حتی ممکن است یکی برای خانه خودتان تهیه کنید! این دستگاه‌ها اطمینان حاصل می‌کنند که همبرگرها را با بخش‌های ثابت دریافت می‌کنید و به شما کمک می‌کنند از هدر رفتن جلوگیری کنید. اگر به فروش گوشت فشرده برای همبرگر امیدوار هستید، تهیه دستگاه پرس همبرگر برای تجارت شما بسیار مفید خواهد بود.

در حالی که سایر تجهیزات قصابی می توانند به نوعی به شما کمک کنند تا گوشت را فشار دهید، سرمایه گذاری در دستگاه پرس همبرگر به شما اطمینان می دهد که تصور روشنی از تعداد همبرگرهایی که می توانید از مقدار گوشت دارید و تقریباً در چه مدت زمانی تولید کنید، دارید. این از نظر برنامه ریزی و صرفه جویی در مصرف انرژی بسیار مهم است. به علاوه، این تجهیزات قصابی برای سهولت استفاده طراحی شده اند و بنابراین دارای طراحی ارگونومیک هستند. هم کارگران و هم مشتریان شما از این پرس ها خوشحال خواهند شد.

5-برش مرغ

به جرات می توان گفت که انتظار می رود جوجه ها با توجه به ظرفی که در آن استفاده می شود به روش های مختلف برش داده شوند. چه سالاد باشد و چه ساندویچ، مشتریان شما به دنبال قطعات زیبا و ثابت خواهند بود. برش مرغ ، به عنوان تجهیزات کاربردی قصابی، روند آماده سازی را به میزان قابل توجهی آسان می کند.

در حالی که این دستگاه ها عمدتاً تجهیزات قصابی در نظر گرفته می شوند، بسیاری از آشپزخانه های تجاری مانند فست فودهای زنجیره ای و رستوران ها نیز می توانند از این محصولات بهره مند شوند. از آنجایی که آنها برای برش تکه های بزرگ گوشت در حرکت یک مرحله ای طراحی شده اند، برای استفاده حتی کارکنان بی تجربه مناسب هستند. با سرمایه گذاری در دستگاه برش دهنده از بسیاری از آسیب ها جلوگیری خواهید کرد. با این حال، باید به خاطر داشته باشید که درست مانند دستگاه های برش گوشت، برش مرغ نیز نمی تواند برای برش استخوان استفاده شود. اطمینان حاصل کنید که شخصی که دستگاه را کار می کند از این واقعیت آگاه است تا از هر گونه حادثه جلوگیری شود.

6-اره گوشت با ارزش ترین تجهیزات قصابی

اره های گوشتی از با ارزش ترین دستگاه ها در میان تجهیزات قصابی هستند. وظیفه اصلی آنها خرد کردن تکه های بزرگ گوشت به تکه های قابل کنترل است. آنها به گونه ای طراحی شده اند که بسیار قوی و انعطاف پذیر باشند. بنابراین، آنها قادر به اره کردن ماهیچه ها و استخوان های ضخیم هستند، که آنها را کاملاً ضروری می کند، زیرا بریدن برخی از ماهیچه ها و استخوان ها با چاقوهای اولیه غیرممکن است.

شما باید روی یک اره گوشت مناسب سرمایه گذاری کنید و به نگهداری آن توجه ویژه ای داشته باشید تا مطمئن شوید که همه چیز در قصابی شما به خوبی اجرا می شود. مدل های قوی به عنوان اره نواری نامیده می شوند و به لطف طراحی آنها علیرغم برخورد با محصولات سخت، کار با آنها نسبتاً آسان است. این تجهیزات قصابی به سادگی تنها گزینه سریع شما برای عبور از استخوان و دستیابی به نتایج استاندارد و تمیز هستند.

7- دودی کردن گوشت

دودی کردن گوشت روشی است که امتحان خود را پس داده است و بسیاری از کسب و کارها می توانند از یک دستگاه دودی کردن گوشت سود ببرند. دودی کردن گوشت گزینه های زیادی از نظر ظرفیت و طعم به شما ارائه می دهند. شما می توانید ماشینی متناسب با اندازه کسب و کار خود تهیه کنید، و برای طعم و مزه، می توانید نحوه سوخت دود را انتخاب کنید. می توانید با چوب، زغال، برق و سایر روش ها برای ایجاد دود و آهسته پختن گوشت خود استفاده کنید. انتخاب شما بدون شک بر طعم محصول نهایی تأثیر می گذارد، بنابراین مراقب انتخاب آگاهانه باشید.

تجهیزات قصابی

8-مواد گوشتی

پرکننده‌ها روکش‌ها را نگه می‌دارند و در فرآیند پر کردن گوشت و ادویه‌ها برای تهیه سوسیس کمک می‌کنند. در حالی که برخی از مدل‌ها به چرخ گوشت متصل می‌شوند، می‌توانید یک گوشت‌پرکن مستقل تهیه کنید. انتخاب تجهیزات قصابی کاملاً به عهده شماست. شما می توانید بر اساس تعداد سوسیس هایی که می خواهید در تجارت خود تولید کنید، تصمیم بگیرید.

9-چاقوهای قصابی گوشت

چاقوهای قصابی تیزتر و انعطاف پذیرتر از چاقوهای معمولی آشپزخانه هستند. شما باید مطمئن شوید که بهترین تجهیزات قصابی را به دست می آورید زیرا چاقوها طبیعی ترین بخش قصابی هستند و نمی توانید کار با چاقوهای معمولی را به خطر بیندازید. یک چاقوی خوب باید به شما این امکان را بدهد که با انواع مختلف گوشت کار کنید و در فرآیند برش خیلی شما را خسته نکند.

10-ترازو

برای وزن کردن گوشت قبل از بسته بندی یا فروش آن به مشتریان ، به یک ترازو نیاز دارید . در حالی که استفاده از یک مدل کلاسیک کاملاً خوب است، یک ترازو صفحه لمسی می تواند از نظر کارایی و صرفه جویی در زمان برای کارگران شما بسیار راحت باشد.

11-ماشین آلات بسته بندی

بسته بندی برای ایمنی مواد غذایی و سهولت تولید و خرده فروشی برای قصابی ها و سایر مشاغل مواد غذایی حیاتی است. بسته به نیاز خود می توانید انواع ماشین بسته بندی را پیدا کنید. می‌توانید روی مدلی سرمایه‌گذاری کنید که از فناوری بسته‌بندی خلاء برای مهر و موم کردن گوشت استفاده می‌کند یا یک مدل خودکار برای برخی ویژگی‌های اضافی تهیه کنید. مدل های اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک راهنمای عملیات گام به گام را برای اپراتور ارائه می کنند. این تجهیزات قصابی بسته بندی باکیفیت را نسبتاً سریع ارائه می دهند و می توان آنها را قهرمان اصلی کارایی در بین ابزار و تجهیزات فروشگاه گوشت دانست. برخی از مدل ها تا 25 بسته در دقیقه بسته بندی می کنند. آنها همچنین از طریق میله های حرارتی و مواردی از این دست، اطمینان حاصل می کنند که هیچ نشتی در بسته بندی وجود ندارد.

12-لباس محافظ

قصابی شغل خونین و خطرناکی است. شما و کارکنانتان باید از هر گونه خطری که ممکن است ناشی از ماهیت این کار باشد در امان باشید و گوشت باید از هرگونه میکروبی که ممکن است با خود به آشپزخانه بیاورید در امان باشد. هنگام کار با گوشت، خطر آلوده شدن به خون یا به سادگی خود را با چاقو ببرید. اطمینان حاصل کنید که هر کسی که به محصولات یا ماشین آلات نزدیک می شود لباس محافظ داشته باشد. کش مو، پیش بند و دستکش تمیز و کفش مناسب مهمترین جزئیاتی هستند که باید به آنها توجه کنید.

13-قاب های نمایشگر شیشه ای منحنی

مانند تاجر نمایش باز، ویترین های شیشه ای خمیده برای نمایش محصولات به کار می روند. آنها معمولاً در کنار پیشخوان ها قرار می گیرند تا به راحتی به داخل آن برسند و محصولات را از ویترین قرار دهند یا از آن خارج کنند. البته این موارد در یخچال نگهداری می شوند تا اطمینان حاصل شود که گوشت شما تا زمان فروش از فساد در امان است.

نتیجه گیری برای تجهیزات قصابی

گوشت نوعی غذای نسبتاً پیچیده است که نیاز به مراقبت ویژه دارد. لوازم قصابی به گونه ای طراحی شده است که ماهیت سخت این شغل را برآورده کند و تهیه ابزار و تجهیزات مناسب مغازه گوشت می تواند باعث ایجاد یا شکست کسب و کار شما شود. لیست تجهیزات قصابی که گرد هم آورده ایم به شما کمک می کند پایه ای محکم برای فروشگاه گوشت خود ایجاد کنید و اطمینان حاصل کنید که همه چیزهایی را که برای مقابله با گوشت نیاز دارید به سالم ترین و ایمن ترین راه ممکن به دست آورده اید. چه در حال باز کردن قصابی شخصی خود باشید یا یک بخش بازار گوشت در سوپرفروشگاه خود ایجاد کنید، اگر تجهیزات قصابی موجود در این لیست را بر اساس نیاز محل خود بررسی کنید، مشکلی نخواهید داشت. شرکت تحکیم سازان پاکا قفسه در هر زمینه ای حامی شما میباشد.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *