دسته‌بندی نشده

لیست تجهیزات فروشگاه مواد غذایی

تجهیزات فروشگاه مواد غذایی

فروشگاه نوعی کسب و کار سریع و پرسود است. از جمله هر نیاز روزانه از غذا و مواد غذایی گرفته تا مواد نظافتی و ظروف آشپزخانه نیاز به چیدمان در تجهیزات فروشگاهی دارد ، فروشگاه مواد غذایی برای همه از اهمیت بالایی برخوردار هست، بنابراین هرگز یک سرمایه گذاری تجاری زیان آور نخواهد بود. مهمترین قدمی که باید بردارید خرید تجهیزات فروشگاه مواد غذایی قبل از اجرای عملیات است.

برای آسان‌تر کردن فرآیند خرید برای یک فروشگاه مواد غذایی، علاوه بر تجهیزات در دسترس، به چندین قطعه تجهیزات فروشگاه مواد غذایی برای نگهداری، فروش و نگهداری مواد غذایی نیاز دارید. شما می توانید با توجه به بودجه خود تصمیم به خرید، استخدام یا ترجیح دادن تجهیزات مورد استفاده فروشگاه مواد غذایی بگیرید. ما لیست اصلی تجهیزات فروشگاه های مواد غذایی را برای شما آماده کرده ایم تا هر چیزی را که باید بدانید پیدا کنید.

1. نمایش تجهیزات فروشگاه مواد غذایی

در فروشگاه نکته مهم این است که غذاها را سرد و تازه نگه دارید. تجهیزات فروشگاه مواد غذایی متعددی برای آن ساخته شده است که یکی از آنها ویترین هایی است که در معرض دید قرار میگیرند. آنها نه تنها غذا را در دمای ایمن نگه می دارند، بلکه مشتریان را قادر می سازند تا به سرعت به محصولات برسند.

دو نوع ویترین برای قسمت های مختلف فروشگاه فروشی مانند اغذیه فروشی یا نانوایی وجود دارد. مدل های شیشه ای منحنی و همچنین مستقیم وجود دارد. علاوه بر این، می‌توانید فضای ذخیره‌سازی را با سبدهای نمایشگر و قفسه‌های تجاری چند برابر کنید و در عین حال نکات کمی به چیدمان اضافه کنید. شما می توانید هر کدام را که فکر می کنید برای کسب و کارتان بهتر است انتخاب کنید.

 • یخچال پرده هوا نمایشگر هوای اجباری: از فن هایی استفاده می کنند که هوای سرد را در سراسر کابینت به گردش در می آورند تا غذا را سرد نگه دارند. سیستم‌های هوای اجباری می‌توانند محصولاتی را که پوشش ندارند خشک کنند، بنابراین معمولاً برای محصولات بسته‌بندی و اغذیه‌فروشی استفاده می‌شود .
 • جعبه های نمایش سیم پیچ گرانشی: سیستم های کویل گرانشی دارای یک سیم پیچ خنک کننده هستند که در بالای کابینت نصب شده است و هوای خنک تولید می کند تا غذا را سرد نگه دارد و هوای گرم در حال افزایش را خنک کند. آنها معمولاً برای گوشت، غذاهای دریایی و سایر محصولاتی که نمی خواهید خشک شوند استفاده می شود.
 • سبدها و پایه های نمایشی خرده فروشی: می توانید از سبدها و پایه های نمایشی برای نمایش آسان مواد غذایی بسته بندی شده، نان باگت یا سایر محصولات استفاده کنید. می‌توانید آن‌ها را در هر جایی که می‌خواهید، روی پیشخوان، گوشه یا در مرکز یک فروشگاه قرار دهید، و می‌توانید از آن‌ها برای طیف وسیعی از وظایف استفاده کنید.
 • قفسه های فروشنده: یک قفسه فروشنده به مشتریان این امکان را می دهد که به راحتی محصولاتی را که شما در نزدیکی صندوق ذخیره کرده اید مشاهده و پیدا کنند. آنها در اندازه ها و رنگ های مختلف موجود هستند، بنابراین شما می توانید آن را متناسب با نیاز خود و ظاهر محصولات خود پیدا کنید.

2-یخچال پرده هوا

یک مغازه خواربارفروشی مواد غذایی فاسد شدنی انبوهی دریافت می کند که برای نگهداری و نگهداری این محصولات به تجهیزات فروشگاه در خصوص سردخانه ای نیاز دارد. انواع مختلف سیستم های یخچال پرده هوا سوپرمارکت در زیر با ویژگی ها و مناطق استفاده فهرست شده است.

یخچال فروشگاهی :  آنها تجهیزات فروشگاهی مفیدی هستند که به شما امکان می دهند مقدار زیادی غذا را در دمای ایمن نگه دارید و آنها را مرتب نگهداری کنید تا مشتریان بتوانند به راحتی آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کنند. آنها در اندازه های مختلف هستند و کارکنان می توانند اقلام را از پشت پر کنند که مزاحمتی برای مشتریان ایجاد نمی کند و کار کارکنان را آسان می کند.

 • خنک کننده و فریزر فروشنده درب شیشه ای: خنک کننده درب شیشه ای برای خرید محصولاتی مانند آب یا نوشابه ضروری است. فریزر یک قطعه ضروری از تجهیزات فروشگاه مواد غذایی با مقدار زیادی مواد غذایی منجمد است.
 •  
 • کولرهای هوای آزاد و فریزرهای هوای آزاد: آنها را می توان در بخش های مختلف فروشگاه های مواد غذایی یافت. بدون درب به مشتریان این امکان را می دهد که به راحتی آنچه را که می خواهند بگیرند و بروند. با پرده هوا – هوای سرد می‌وزد – می‌تواند همه چیز را در داخل سرد نگه دارد. فریزرهای فضای باز عمدتا برای مواد غذایی منجمد مانند ماهی و گوشت و خنک کننده های هوای آزاد برای نوشیدنی ها، سالادها و لبنیات استفاده می شوند.
 • خنک‌کننده‌های ورودی: می‌توان به خنک‌کننده‌های ورودی در نزدیکی محل پخت و پز یا اغذیه‌فروشی‌ها نیاز داشت، زیرا می‌تواند هر بار برای کارکنان به رفتن به اتاق‌ها نیاز داشته باشد. خنک کننده های دستی که مخصوصاً برای خنک نگه داشتن داخل حتی زمانی که درها به طور مداوم باز می شوند ساخته شده اند.

3. قفسه بندی و ذخیره سازی تجهیزات فروشگاه مواد غذایی

در فروشگاه ها، قفسه‌بندی و انباری از تجهیزات مورد نیاز فروشگاه‌های مواد غذایی برای نمایش و نگهداری محصولات هستند. می توانید چیدمان فروشگاه را با قفسه ها ارتقا دهید و محیطی جذاب ایجاد کنید. انواع مختلف محصولات نیاز به قفسه های متفاوتی دارند که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم.

 • قفسه بندی خرده فروشی: برای دسترسی آسان و نمایش منظم محصولات، قفسه بندی خرده فروشی اهمیت زیادی دارد. قفسه های خرده فروشی فضای ذخیره سازی را برای شما فراهم می کند که برای یک فروشگاه مواد غذایی حیاتی است. انواع قفسه ها مانند واحدهای دیواری، دو طرفه، نانوایی و خواربار فروشی برای بخش های مختلف فروشگاه های مواد غذایی مناسب هستند.
 • قفسه های راک: برای پشتی و فضای اضافی برای ذخیره سازی و سازماندهی، به ذخیره سازی خشک اضافی نیاز دارید. قفسه‌بندی سیمی، چرخ دستی‌های ابزار، ذخیره‌سازی پالت و قفسه‌های بندکشی در تمام بخش‌های فروشگاه بسیار مورد نیاز است.
 • قفسه‌های یخچال اضافی: در تمام قسمت‌های یخچال‌دار به انبار اضافی نیاز است، اما لازم است آسیب‌هایی را که رطوبت می‌تواند به قفسه‌ها وارد کند، در نظر گرفت. برای جلوگیری از این امر، باید از تجهیزات ذخیره سازی که به صراحت برای رطوبت ساخته شده اند استفاده کنید.

4. لوازم اغذیه فروشی

اغذیه فروشی ها به طور کلی شلوغ ترین بخش های یک فروشگاه مواد غذایی هستند و به تجهیزات و لوازم مختلف فروشگاه مواد غذایی نیاز دارند.

 
 • برش های گوشتی تجاری و پنیر برش های تجاری: برش ها و برش های سبک تر و سنگین تر، ظرفیت های متفاوتی دارند. برای عملیات بزرگ مانند اغذیه فروشی ها، به دستگاه های برش گوشت تجاری سنگین و برش های پنیر و نان تجاری که برای استفاده سنگین طراحی شده اند، نیاز دارید.
 • جعبه نمایش اغذیه فروشی: یک بخش اغذیه فروشی به یک کابینت نمایش نیاز دارد. نمایش تمامی محصولات در عین سرد نگه داشتن آنها برای جذب مشتری.
 • واحد آماده سازی ساندویچ:  در اکثر سوپرمارکت ها، اغذیه فروشی ها شروع به فروش ساندویچ با گوشت موجود خود کردند. خواربار فروشی که می خواهد این را به مشتریان ارائه دهد، به یک واحد آماده سازی ساندویچ با یک خنک کننده نیاز دارد تا مواد را سرد نگه دارد.
 • ترازوهای تجاری: ترازو محاسبه‌کننده قیمت یکی از تجهیزات فروشگاه‌های مواد غذایی است که محصولات اغذیه‌فروشی را به طور موثر وزن می‌کند.

5. مواد غذایی آماده ی پخش

برخی از خواربارفروشی ها دپارتمان های فروشگاه مواد غذایی را آماده کرده اند که غذای آماده را به مشتریان ارائه می دهند. برخی از تجهیزات آماده سازی، پخت و پز و گرم کردن مواد غذایی وجود دارد که در فروشگاه های مواد غذایی آماده استفاده می شود.

 
 • سالاد بار: یکی از تجهیزات خواربار فروشی است که در قسمت غذاهای آماده یافت می شود. چاه های یخچال عمدتا برای تازه نگه داشتن سبزیجات و سایر مواد تشکیل دهنده سالاد مورد نیاز است.
 • فرهای تجاری: فر تجاری یکی از تجهیزات مورد نیاز فروشگاه مواد غذایی است که به دلیل وجود مواد غذایی مختلف در یک مغازه مواد غذایی آماده است. یک اجاق جوجه‌گردان تجاری برای برشته کردن مرغ مناسب است و می‌توانید از فر ترکیبی تجاری به عنوان اجاق گاز  همرفت یا بخارپز استفاده کنید. 
 • سرخ کن تجاری : سرخ کن های تجاری برای تمام مواد غذایی سرخ شده مانند سیب زمینی سرخ کرده، ناگت، مرغ سرخ شده و غیره مورد نیاز خواهند بود. اگر می خواهید برای فروشگاه مواد غذایی خود سرخ کن بخرید، باید یک فن اگزوز و هود روغنی به آن اضافه کنید. فهرست
 • توزیع کننده های نوشیدنی تجاری: علاوه بر مواد غذایی مختلف، منوی نوشیدنی در قسمت غذای آماده یک فروشگاه مواد غذایی نیز ضروری است. شما می توانید انواع نوشیدنی ها را در نزدیکی غذا به مشتریان ارائه دهید، از قهوه گرفته تا نوشیدنی های یخ زده یا اسموتی ها، با دستگاه های توزیع کننده نوشیدنی های تجاری سرد و گرم. آنها به گونه ای طراحی شده اند که کار شما را با اندازه های بزرگ آسان می کنند که مدت زیادی قبل از پر کردن مجدد می مانند.
 • گرم کننده های صفحه کانتر: برای نگه داشتن غذا در دمای مناسب و نمایش همزمان، یک گرم کننده صفحه میز در یک فروشگاه غذاهای آماده ضروری است. بعلاوه، گرمکن‌های صفحه‌نمایش به مشتریان این امکان را می‌دهند که غذای مورد نظر خود را انتخاب کنند.
 • سینک های تجاری : بهداشت همیشه حرف اول را می زند، به خصوص برای منطقه آماده سازی غذا. سینک ظرفشویی، دستی و آماده سازی چیزی است که در بخش اغذیه فروشی و فروشگاه غذای آماده نیاز دارید.
 • ماشین‌های ظرفشویی تجاری : به طور طبیعی ظروفی وجود دارند که باید در جایی که غذا می‌پزید و آماده می‌کنید، شسته شوند. با توجه به زمان و سرعت، ممکن است به جای شستشوی دستی، یک ماشین ظرفشویی تجاری بخرید که برای مواقع شلوغ تصمیم درستی خواهد بود.

6. سایر تجهیزات فروشگاه مواد غذایی

 • سبد خرید: اطمینان حاصل کنید که مشتریان شما یک تجربه خرید لذت بخش در فروشگاه مواد غذایی شما دارند و راه را برای آنها با سبدهای خرید، سبدها و کیف های مختلف هموار می کنند. چرخ دستی ها و سبدهای بادوام و قابل استفاده به راحتی به مشتریان امکان می دهد آنچه را که نیاز دارند انتخاب کنند و به سرعت ادامه دهند.
 • بسته بندی مواد غذایی و محصولات: یک کالای ضروری بسته بندی در بخش اغذیه فروشی، فروشگاه غذاهای آماده، بخش نانوایی و صندوق فروش است. برای سرو تمام غذاهای پخته و آماده یا اقلام بسته بندی شده به بسته بندی های مختلفی نیاز دارید.
 • لوازم صندوقدار: برای گذراندن سریع و کارآمد این فرآیند، به یک صندوق پول، ماشین حساب نیاز دارید – سیستم های کامپیوتری در سراسر سوپرمارکت ها وجود دارد، بنابراین شاید نیازی به شمارنده سکه و البته یک جدول صندوق برای ذخیره همه اینها باشد.
 • وسایل یکبار مصرف و تمیز کننده: برای سرو صحیح غذا به وسایل یکبار مصرف مانند سینی غذا، فنجان، ظروف نیاز دارید و ایجاد محیطی بهداشتی با استفاده از دستکش یکبار مصرف، توری مو، مواد شیمیایی ضدعفونی کننده و سپرهای ایمنی به دلیل شیوع بیماری همه گیر ضروری است.

برای جمع بندی

به عنوان یک کارآفرین فروشگاه مواد غذایی، باید الزامات راه اندازی یک فروشگاه مواد غذایی موفق مانند خدمات سریع، ظرفیت ذخیره سازی مناسب، تنوع انتخاب، محصول با کیفیت بالا، طراحی جذاب و منظم را برآورده کنید. تجهیزات مناسب فروشگاه مواد غذایی همه این نیازها را فراهم می کند، اما با ابزار و اثاثیه لازم. برای اینکه بدانید چگونه کسب و کار خود را شروع کنید و از کدام تجهیزات فروشگاه مواد غذایی باید در بالای لیست شما استفاده کنید. استفاده از تجهیزات فروشگاه های مواد غذایی قابل اعتماد به شما کمک می کند تا کسب و کار خود را ایجاد کنید و تجربه ای راحت به مشتریان ارائه دهید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *