دسته‌بندی نشده

عوامل مهم در انتخاب قفسه داروخانه

داروخانه

چه در حال افتتاح یک داروخانه جدید باشید و چه در حال بازسازی یک فضا هستید، اجزای ضروری وجود دارد که باید برای افزایش کارایی آن در نظر بگیرید. بخشی از تصمیماتی که باید با دقت بیشتری در مورد آن فکر کنید، سیستم قفسه بندی است که می تواند کسب و کار شما را در درازمدت تحت تاثیر قرار دهد یا آسیب برساند.

داروخانه ها باید از طرحی پیروی کنند که به راحتی در دسترس باشد و مناسب یک محیط مراقبت های بهداشتی باشد، بنابراین قفسه ها می توانند نقشی محوری در تکمیل تجربه داروسازان هنگام ذخیره سازی سهام داشته باشند.

با در نظر گرفتن این موضوع، دانستن اینکه از همان ابتدا به دنبال چه چیزی باشید و به چه چیزی می خواهید برسید، به شما کمک می کند تا داروخانه ای بسازید که فضای کاربردی برای تجارت شما فراهم کند. لیست زیر باید به شما در مورد عواملی که باید برای قفسه بندی خود در نظر بگیرید راهنمایی می کند:

عامل شماره 1: استفاده از فضا

داروخانه ها اغلب باید از فضای کمی که در اختیار دارند، بهترین استفاده را داشته باشند، که شامل تقسیم منطقه برای نگهداری فله داروها است. یافتن راه‌حل مناسب برای ذخیره‌سازی کارآمد سهام خود می‌تواند مهارت‌های حل مشکل هر کسی را به چالش بکشد. با این حال، می تواند دنیایی از تفاوت را در نحوه به حداکثر رساندن فضای محدود خرده فروشی داروخانه خود ایجاد کند.

با توجه به این نکته، چیدمان قفسه‌های ذخیره‌سازی شما می‌تواند تعیین کند که عملیات در داروخانه شما چقدر روان انجام می‌شود. به همین دلیل است که استفاده از فضا بخشی از مهمترین موارد است زیرا می تواند حداقل اختلال را تضمین کند و حداکثر پتانسیل نمایش را برای داروها فراهم کند.

فاکتور شماره 2: دید

دیدن و گرفتن سریع انواع داروها در همه داروخانه ها ضروری است، به همین دلیل است که هنگام انتخاب قفسه های مناسب برای فضای خود، دید آسان بسیار مهم است. این بدان معنی است که قفسه ها نباید خیلی عمیق باشند تا داروسازان در این فرآیند گم نشوند. با نمایش دقیق تر همه داروهای موجود در انبار، پیمایش در راهروها باید آسان باشد.

فاکتور شماره 3: دسترسی

دسترسی آسان به موجودی داروخانه بسیار مهم است زیرا می تواند کارایی کل عمل پزشکی را تعیین کند، بنابراین اطمینان از اینکه سیستم ذخیره سازی بدون درهم و برهمی و سازماندهی شده است باید این کار را انجام دهد. نه تنها برای داروسازانی که نیاز دارند اقلام را به سرعت از روی قفسه بیرون بیاورند بهتر است، بلکه خطرات قرار دادن نادرست داروها را نیز محدود می کند.

فاکتور شماره 4: امنیت

داروخانه‌ها از آنجایی که حاوی داروهای حساسی مانند مواد مخدر، مواد افیونی و سایر داروهای کنترل‌شده است، در برابر افراد کوبنده آسیب‌پذیر هستند. این داروهای محدود شده به مجوز قانونی به عنوان اثبات قانونی برای انتشار نام‌های پرخطر نیاز دارند، در حالی که واحدهای ذخیره‌سازی به نوعی تنظیم ضد دستکاری برای افزایش امنیت نیاز دارند. برعکس، می‌توانید قوانین بیشتری را در مورد سیستم ذخیره‌سازی در طراحی قفسه‌بندی برای داروخانه ایمن‌تر بگنجانید.

عامل شماره 5: حرکت محصول

یکی از عوامل تعیین کننده ای که می تواند بر روند کار در داروخانه ها تأثیر بگذارد، حرکت محصول داروها است. برخی از سهام، به ویژه داروهای بلندمدت و سایر داروهای OTC، سریعتر از بقیه به فروش می رسند. به همین دلیل است که داشتن یک طرح باز برای قفسه بندی شما مهم است زیرا می تواند دسترسی آسان را برای ذخیره سازی سریعتر فراهم کند.

در نتیجه

ساخت داروخانه تصمیمی نیست که بتوانید آن را ساده بگیرید. در حالی که این بازی کودکانه نیست، می توانید با نصب قفسه بندی مناسب برای فضای خود کار را آسان تر کنید تا کارایی کسب و کار خود را افزایش دهید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *