دسته‌بندی نشده

راه اندازی فروشگاه لوازم التحریر

لوازم التحریر

 

مراحل راه اندازی فروشگاه لوازم التحریری

راه اندازی یک فروشگاه لوازم التحریر می تواند بسیار سودآور باشد. با برنامه ریزی مناسب، اجرا و سخت کوشی می توانید از موفقیت های بزرگی برخوردار شوید. در زیر با کلیدهای راه اندازی یک کسب و کار موفق لوازم التحریر آشنا خواهید شد.

 1. نامی را برای کسب و کار لوازم التحریر خود انتخاب کنید
 2. طرح کسب و کار لوازم التحریر خود را توسعه دهید
 3. ساختار قانونی را برای تجارت لوازم التحریر خود انتخاب کنید
 4. تامین مالی ایمن راه اندازی برای کسب و کار لوازم التحریر شما (در صورت نیاز)
 5. مکانی را برای کسب و کار خود تهیه کنید
 6. یک حساب بانکی تجاری باز کنید
 7. کارت اعتباری کسب و کار دریافت کنید
 8. مجوزهای تجاری مورد نیاز را دریافت کنید
 9. برای کسب و کار لوازم التحریر خود بیمه تجاری دریافت کنید
 10. تجهیزات تجاری لوازم التحریر مناسب را بخرید یا اجاره کنید
 11. مواد بازاریابی کسب و کار لوازم التحریر خود را توسعه دهید
 12. نرم افزار مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار لوازم التحریر خود را خریداری و راه اندازی کنید
 13. اتمام مراحل و مرحله ی فروش

 

1. نام تجارت لوازم التحریر خود را انتخاب کنید

اولین قدم برای راه اندازی یک فروشگاه لوازم التحریر این است که نام کسب و کار خود را انتخاب کنید.  

این یک انتخاب بسیار مهم است زیرا نام شرکت شما نام تجاری شماست و تا پایان عمر کسب و کار شما ماندگار خواهد بود. در حالت ایده آل شما نامی را انتخاب می کنید که معنی دار و به یاد ماندنی باشد. در اینجا چند نکته برای انتخاب نام برای فروشگاه لوازم التحریر خود آورده شده است:

 1. مطمئن شوید که نام موجود است . نام مورد نظر خود را با پایگاه داده علائم تجاری و لیست نام های تجاری ثبت شده شهر خود بررسی کنید تا ببینید آیا در دسترس است یا خیر. همچنین بررسی کنید که آیا یک نام دامنه مناسب در دسترس است یا خیر.
 2. آن را ساده نگه دارید . بهترین نام ها معمولاً آنهایی هستند که به راحتی به خاطر سپردن، تلفظ و املا می شوند.
 3. به بازاریابی فکر کنید . نامی بیابید که نشان دهنده برند مورد نظر و/یا تمرکز کسب و کار لوازم التحریر شما باشد.

2. طرح تجاری لوازم التحریر خود را توسعه دهید

یکی از مهم ترین مراحل در راه اندازی کسب و کار لوازم التحریر، تدوین طرح کسب و کار شماست. فرآیند ایجاد طرح شما تضمین می کند که بازار و استراتژی کسب و کار خود را کاملاً درک می کنید. این طرح همچنین نقشه راه را در اختیار شما قرار می دهد که باید دنبال کنید و در صورت نیاز به منابع مالی ارائه دهید تا سرمایه کسب و کار خود را افزایش دهید.

طرح کسب و کار شما باید شامل بخش های زیر باشد:

 1. خلاصه اجرایی - این بخش باید کل طرح تجاری شما را خلاصه کند تا خوانندگان بتوانند به سرعت جزئیات کلیدی کسب و کار لوازم التحریر شما را درک کنند.
 2. بررسی اجمالی شرکت - این بخش به خواننده درباره تاریخچه تجارت لوازم التحریر شما و نوع تجارت لوازم التحریر شما می گوید. به عنوان مثال، آیا شما یک لوازم التحریر سفارشی، کاغذفروشی، فروشگاه لوازم اداری، فروشگاه اینترنتی لوازم التحریر، تجارت لوازم التحریر عروسی، یا یک چاپخانه محلی هستید؟
 3. تجزیه و تحلیل صنعت - در اینجا شما اطلاعات کلیدی در مورد صنعت نوشت افزار را مستند می کنید. تحقیقات بازار انجام دهید و مستند کنید که صنعت چقدر بزرگ است و چه روندهای جدیدی بر آن تأثیر می گذارد.
 4. تجزیه و تحلیل مشتری – در این بخش، مشتریان ایده آل یا هدف شما و مشخصات جمعیتی آنها را مستند می کنید. مثلا چند سالشونه؟ آنها کجا زندگی می کنند؟ آنها هنگام خرید محصولاتی مانند محصولاتی که ارائه می دهید چه چیزی را مهم می دانند؟
 5. تجزیه و تحلیل رقابتی - در اینجا شما رقبای مستقیم و غیرمستقیم کلیدی را که با آنها روبرو خواهید شد و نحوه ایجاد مزیت رقابتی را مستند می کنید.
 6. طرح بازاریابی – برنامه بازاریابی شما باید به 4Ps مربوط باشد: محصول، قیمت، تبلیغات و مکان.
  • محصول : مشخص و مستند کنید که چه محصولات/خدماتی را ارائه خواهید داد 
  • قیمت ها : قیمت محصولات/خدمات خود را مستند کنید
  • مکان : کسب و کار شما در کجا قرار خواهد گرفت و آن مکان چگونه به افزایش فروش شما کمک می کند؟
  • تبلیغات : از چه روش های تبلیغاتی برای جذب مشتریان به تجارت لوازم التحریر خود استفاده خواهید کرد؟ به عنوان مثال، ممکن است تصمیم بگیرید که از تبلیغات پرداخت به ازای کلیک، روابط عمومی، بهینه سازی موتورهای جستجو و/یا بازاریابی رسانه های اجتماعی استفاده کنید.
 1. برنامه عملیاتی - در اینجا شما فرآیندهای کلیدی را که برای اجرای عملیات روزانه خود به آنها نیاز دارید، تعیین می کنید. شما همچنین نیازهای پرسنلی خود را تعیین خواهید کرد. در نهایت، در این بخش از برنامه خود، یک جدول زمانی رشد پیش بینی شده ایجاد خواهید کرد که نقاط عطفی را که امیدوارید در سال های آینده به دست آورید را نشان می دهد.
 2. تیم مدیریت - این بخش پیشینه تیم مدیریت شرکت شما را شرح می دهد.
 3. برنامه مالی - در نهایت، برنامه مالی به سوالاتی از جمله موارد زیر پاسخ می دهد:
  • چه هزینه های راه اندازی را متحمل خواهید شد؟
  • کسب و کار لوازم التحریر شما چگونه کسب درآمد خواهد کرد؟
  • پیش بینی فروش و هزینه های شما برای پنج سال آینده چیست؟
  • آیا برای راه اندازی کسب و کار خود نیاز به جمع آوری پول دارید؟

3. ساختار قانونی برای تجارت لوازم التحریر خود را انتخاب کنید

در مرحله بعد باید یک ساختار قانونی برای کسب و کار لوازم التحریر خود انتخاب کنید و  ثبت کنید.

در زیر پنج ساختار حقوقی رایج آورده شده است:

1) شرکت انفرادی

شرکت انحصاری یک واحد تجاری است که در آن صاحب تجارت لوازم التحریر و تجارت یک شخص حقوقی هستند. مالک یک شرکت انفرادی مسئول کلیه بدهی ها و تعهدات تجارت است. برای ایجاد یک شرکت انفرادی نیازی به تشریفات نیست و راه اندازی آن آسان است. مزیت اصلی یک شرکت انفرادی این است که تأسیس آن ساده و ارزان است. عیب اصلی این است که مالک مسئول تمام بدهی ها و تعهدات تجارت است.

2) مشارکت

شراکت یک ساختار قانونی است که در بین مشاغل کوچک محبوب است. این توافق بین دو یا چند نفر است که می خواهند با هم یک تجارت لوازم التحریر راه اندازی کنند. شرکا در سود و زیان تجارت سهیم هستند. 

از مزایای شراکت این است که راه اندازی آن آسان است و شرکا در سود و زیان تجارت سهیم هستند. معایب شراکت این است که شرکا در قبال بدهی های شرکت مسئولیت مشترک دارند و حل و فصل اختلافات بین شرکا دشوار است.

3) شرکت با مسئولیت محدود (LLC)

شرکت با مسئولیت محدود یا LLC، نوعی از نهاد تجاری است که مسئولیت محدودی را برای صاحبان خود فراهم می کند. این بدان معنی است که صاحبان یک LLC شخصاً مسئول بدهی ها و بدهی های کسب و کار نیستند. مزایای LLC برای تجارت لوازم التحریر شامل انعطاف پذیری در مدیریت، مالیات عبوری (جلوگیری از مالیات مضاعف همانطور که در زیر توضیح داده شده است) و مسئولیت محدود شخصی است. معایب LLC شامل نبود در دسترس بودن در برخی ایالت ها و مالیات بر خوداشتغالی است.

4) شرکت سی

AC Corporation یک نهاد تجاری است که از صاحبانش جدا است. شناسه مالیاتی خود را دارد و می تواند سهامدار داشته باشد. مزیت اصلی C Corporation برای یک تجارت لوازم التحریر این است که مسئولیت محدودی را به صاحبان خود ارائه می دهد. این بدان معنی است که مالکان شخصاً مسئول بدهی ها و بدهی های کسب و کار نیستند. نقطه ضعف این است که شرکت های C مشمول مالیات مضاعف هستند. این بدان معناست که شرکت مالیات بر سود خود می پردازد و سهامداران نیز مالیات بر سود سهام خود را پرداخت می کنند.

5) شرکت S

S Corporation نوعی شرکت است که به صاحبان خود محافظت با مسئولیت محدود ارائه می دهد و به آنها اجازه می دهد درآمد کسب و کار خود را به اظهارنامه مالیات بر درآمد شخصی خود منتقل کنند، بنابراین از مالیات مضاعف اجتناب می کنند. محدودیت‌های متعددی در شرکت S وجود دارد، از جمله تعداد سهامدارانی که می‌توانند در میان دیگران داشته باشند.

هنگامی که کسب و کار لوازم التحریر خود را ثبت کردید، ایالت شما «مقررات شرکت» رسمی شما را برای شما ارسال می کند. هنگام ایجاد حساب بانکی خود به این مورد در میان سایر اسناد نیاز خواهید داشت (به زیر مراجعه کنید). توصیه می کنیم برای تعیین اینکه کدام ساختار قانونی برای شرکت شما مناسب تر است، با یک وکیل مشورت کنید.

4. تأمین مالی راه اندازی ایمن برای کسب و کار لوازم التحریر خود (در صورت نیاز)

در تدوین طرح کسب و کار لوازم التحریر خود، ممکن است به این فکر کرده باشید که برای راه اندازی کسب و کار خود نیاز به افزایش بودجه دارید. 

اگر چنین است، منابع اصلی تامین مالی برای یک شرکت لوازم التحریر، پس انداز شخصی، خانواده و دوستان، تامین مالی کارت اعتباری، وام های بانکی، تامین مالی جمعی و سرمایه گذاران می باشد. 

5. مکانی را برای کسب و کار خود تهیه کنید

هنگام یافتن مکانی برای کسب و کار لوازم التحریر خود باید چند نکته را در نظر بگیرید. شما یک فضای اداری می خواهید که برای مشتریان قابل دسترسی و قابل مشاهده باشد و فضای کافی برای ذخیره موجودی شما داشته باشد. علاوه بر این، باید مطمئن شوید که مکان مقرون به صرفه است و فضای پارک کافی برای مشتریان شما دارد.

6. یک حساب بانکی تجاری باز کنید

مهم است که یک حساب بانکی به نام تجارت لوازم التحریر خود ایجاد کنید. این فرآیند نسبتاً ساده است و شامل مراحل زیر است:

 1. بانکی را که می خواهید استفاده کنید شناسایی کرده و با آن تماس بگیرید
 2. مدارک مورد نیاز را جمع آوری و ارائه دهید (به طور کلی شامل اساسنامه شرکت شما، گواهینامه رانندگی یا گذرنامه، و مدرک نشانی)
 3. تکمیل فرم درخواست بانک و ارائه کلیه اطلاعات مربوطه
 4. با یک بانکدار ملاقات کنید تا در مورد نیازهای تجاری خود صحبت کنید و با آنها رابطه برقرار کنید

7. کارت اعتباری کسب و کار دریافت کنید

شما باید یک کارت اعتباری برای تجارت لوازم التحریر خود دریافت کنید تا به شما کمک کند هزینه های شخصی و تجاری را جدا کنید.

شما می توانید برای کارت اعتباری تجاری از طریق بانک خود اقدام کنید یا از طریق یک شرکت کارت اعتباری برای دریافت آن اقدام کنید.

هنگامی که برای کارت اعتباری تجاری درخواست می کنید، باید اطلاعاتی در مورد کسب و کار خود ارائه دهید. این شامل نام کسب و کار شما، آدرس کسب و کار شما، و نوع کسب و کار شما می شود. همچنین باید اطلاعاتی در مورد خود ارائه دهید، از جمله نام، شماره تامین اجتماعی و تاریخ تولد.

هنگامی که کارت اعتباری تجاری را تأیید کردید، می توانید از آن برای خرید برای کسب و کار خود استفاده کنید. شما همچنین می توانید از آن برای ایجاد سابقه اعتباری خود استفاده کنید که می تواند در تضمین وام و گرفتن خطوط اعتباری برای تجارت شما در آینده بسیار مهم باشد.

8. مجوزهای تجاری مورد نیاز را دریافت کنید

برای راه اندازی یک تجارت لوازم التحریر، به مجوز کسب و کار و مجوز مالیات فروش نیاز دارید. بسته به محل کسب و کارتان، ممکن است به مجوز منطقه‌بندی نیز نیاز داشته باشید. با وکیل خود مشورت کنید تا ببینید چه مجوزهایی در منطقه شما مورد نیاز است.

 

9. برای کسب و کار لوازم التحریر خود بیمه تجاری دریافت کنید

چند نوع بیمه وجود دارد که برای راه اندازی یک تجارت لوازم التحریر به آنها نیاز دارید.

برخی از بیمه نامه های تجاری که باید برای تجارت لوازم التحریر خود در نظر بگیرید عبارتند از:

 • بیمه مسئولیت عمومی : این بیمه حوادث و صدماتی که در ملک شما رخ می دهد را پوشش می دهد. همچنین خسارات ناشی از کارمندان یا محصولات شما را پوشش می دهد.
 • بیمه غرامت کارگران : اگر کارمند دارید، این نوع بیمه نامه با سیاست مسئولیت عمومی شما برای محافظت در برابر صدمات و حوادث محل کار کار می کند. همچنین هزینه های درمانی و دستمزدهای از دست رفته را پوشش می دهد.
 • بیمه اموال تجاری : این بیمه خسارت به اموال شما ناشی از آتش سوزی، سرقت یا خرابکاری را پوشش می دهد.
 • بیمه وقفه کسب و کار : در صورتی که کسب و کار شما به دلیل یک رویداد تحت پوشش مجبور به تعطیلی شود، درآمد و هزینه های از دست رفته را پوشش می دهد.
 • بیمه مسئولیت حرفه ای : این امر از کسب و کار شما در برابر ادعاهای سهل انگاری حرفه ای محافظت می کند.

یک نماینده بیمه پیدا کنید، در مورد کسب و کار خود و نیازهای آن به آنها بگویید، و آنها سیاست هایی را که متناسب با این نیازها باشد توصیه می کنند. 

10. تجهیزات تجاری مناسب لوازم التحریر را بخرید یا اجاره کنید

برای راه اندازی یک تجارت لوازم التحریر، به تجهیزات اولیه نیاز دارید. این شامل یک کامپیوتر، چاپگر و اسکنر است. همچنین باید روی برخی از لوازم اداری مانند محصولات کاغذی، خودکار و پاکت سرمایه گذاری کنید. در نهایت، شما باید برخی از مواد تبلیغاتی و بازاریابی را برای تبلیغ کسب و کار خود خریداری کنید.

11. مواد بازاریابی کسب و کار لوازم التحریر خود را توسعه دهید

مواد بازاریابی برای جذب و حفظ مشتریان در تجارت لوازم التحریر شما مورد نیاز است.

مواد کلیدی بازاریابی که شما نیاز دارید به شرح زیر است:

 1. لوگو : مدتی را صرف ایجاد یک لوگوی خوب برای تجارت لوازم التحریر خود کنید. لوگوی شما بر روی لوازم التحریر شرکت، کارت ویزیت، مواد بازاریابی و غیره چاپ می شود. لوگوی مناسب می تواند اعتماد مشتری و آگاهی از برند شما را افزایش دهد.
 2. وب سایت : به همین ترتیب، یک وب سایت حرفه ای تجارت لوازم التحریر اطلاعاتی در مورد محصولاتی که ارائه می کنید، تاریخچه شرکت شما و اطلاعات تماس را در اختیار مشتریان بالقوه قرار می دهد. نکته مهم، به یاد داشته باشید که ظاهر و احساس وب سایت شما بر درک مشتریان از شما تأثیر می گذارد.
 3. حساب های رسانه های اجتماعی : حساب های رسانه های اجتماعی را به نام شرکت خود ایجاد کنید. حساب‌های موجود در فیس‌بوک، توییتر، لینکدین و/یا سایر صفحات رسانه‌های اجتماعی به مشتریان و دیگران کمک می‌کنند تا تجارت لوازم التحریر شما را پیدا کنند و با آن تعامل داشته باشند.

12. نرم افزار مورد نیاز برای اجرای تجارت لوازم التحریر خود را خریداری و راه اندازی کنید

برای راه اندازی یک تجارت لوازم التحریر، به نرم افزار حسابداری، نرم افزار صورتحساب و سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) نیاز دارید. همچنین ممکن است برای ایجاد مطالب بازاریابی به نرم افزار طراحی گرافیک و برای ایجاد وب سایت کسب و کار خود به یک سازنده وب سایت نیاز داشته باشید.

13-اتمام مراحل و مرحله ی فروش

در این مرحله همه ی موارد مهیا و آماده میباشد برای فروش سود آور و مفید که مجموعه ی پاکا قفسه راهنما و تامین کننده ی کسب و کار شما می باشد.

 

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *