دسته‌بندی نشده

دریافت نمایندگی فروشگاه زنجیره ای(اخذ فرانچایز)

دریافت نماندیگی فروشگاه زنجیره ای
 • شرایط اخذ نمایندگی (فرانچایز) فروشگاه های زنجیره ای

  امروزه وجود فروشگاه های بزرگ باعث شده است که مصرف کنندگان خرید روزانه خود را به صورت یک جا و با سهولت بیشتری انجام دهند. در ادامه این مقاله به تعریف فروشگاه زنجیره ای می پردازیم.

  فروشگاه زنجیره ای چیست؟

   به طور کلی فروشگاه زنجیره ای مجموعه ای با مدیریت یکسان هستند که در سطوح مختلف کشور به فعالیت می پردازند. این دسته از فروشگاه ها با نام های تجاری یکسان فعالیت می کنند و معمولا از اجناس تقریبا مشابه برای فروش استفاده می کنند. فروشگاه زنجیره ای کاملا به هم پیوسته و توسط یک مدیریت مرکزی مورد نظارت قرار می گیرد.

  همانطور که گفته شد تمرکز فروشگاه های زنجیره ای می تواند به صورت شهری، استانی، کشوری و در نهایت جهانی باشد.

  تمامی نیازهای روزانه افراد برای زندگی مانند مواد غذایی و محصولات بهداشتی و… در این نوع فروشگاه ها یافت می شود.

  برای مثال در کشور ما ایران فروشگاه های زنجیره ای مختلفی مانند شهروند، هفت، جانبو، اتکا، امیران، کوروش، هایپرمی و… با پراکندگی زیادی در سطح کشور فعالیت می کنند و گستردگی بالایی دارند.

  تاریخچه به وجود آمدن فروشگاه های زنجیره ای در ایران

  اولین فروشگاه زنجیره ای در ایران توسط برادران اخوان کاشانی قبل از انقلاب در سال 1340 تاسیس شد. این فروشگاه با استفاده از طرح فروشگاه والمارت آمریکا شکل گرفت و نام آن فروشگاه زنجیره ای بزرگ ایران گذاشته شد.

  بعد ها فروشگاه های زنجیره ای فراوانی شروع به تاسیس کردنده و هرکدام با روش های مختلفی سعی در جذب مشتریان داشته اند.

  اکنون که با تعریف فروشگاه زنجیره ای آشنا شده ایم حال به بررسی مزایا و معایب آن می پردازیم:

  مزایای فروشگاه زنجیره ای

  در واقع در فروشگاه های زنجیره ای رابطه و مزایای دو طرفه ای میان خریدار و فروشنده وجود دارد چرا که خریدار تمامی نیازهای خود را به صورت کاملا یک جا و با تخفیف های مناسب خریداری کرده و از طرفی هم مدیریت آن مجموعه هم با سود مناسب و فروش بالاتری رو به رو خواهد شد.

  1. هزینه های جاری کاهش می یابد مانند هزینه های اداره کار و همچنین صرفه جویی اقتصادی به همراه دارد.
  2. وجود نمایندگی های بالا و گسترده منجر به سود آوری و بازدهی بالاتر می شود.
  3. تنوع اجناس در این مجموعه ها بالاتر است و افراد تمایل بیشتری برای خرید از این فروشگاه ها دارند که منجر به فروش بیشتر و وفاداری مشتریان می شود.
  4. مدیریت سیستم ها با استفاده از تکنولوژی های روز انجام می شود در نتیجه استفاده از نیروی کار، کمتر خواهد بود و منجر به کاهش هزینه خواهد شد.
  5. در فروشگاه های کوچک مدیریت فروشگاه با یک فرد خواهد بود و می تواند منجر به چالش هایی شود اما در فروشگاه زنجیره ای مدیریت توسط دفتر مرکزی و توسط یک تیم تخصصی انجام می شود که منجر به تصمیمات و استراتژی های بهتر برای افزایش فروش می شود.
  6. وجود تخفیف های مناسب و فصلی برای خریداران از اهمیت ویژه ای برخوردار است بنابراین قیمت نهایی فروش پایین تر خواهد بود. همین امر موجب می شود مصرف کنندگان خرید از این فروشگاه ها را گزینه اول انتخاب خود بدانند.
  7. امروزه افراد ترجیح می دهند خرید خود را در فواصل ماهانه و یا هفتگی به صورت یکجا انجام دهند بنابراین تامین مایحتاج زندگی از طریق این فروشگاه ها هم از نظر مالی هم زمانی بصرفه تر خواهد بود.
  8. با توجه به بزرگی وسعت این فروشگاه ها آزادی عمل برای مشتریان بیشتر خواهد بود و آن ها می توانند به راحتی در بین قفسه ها و محصولات راه بروند و تمام محصولاتی که نیاز دارند انتخاب و خریداری کنند. همچنین وجود تنوع بالای محصولات می تواند منجر به خرید بیشتر آن ها شود که این امر باعث رونق فروش می شود و لذت خرید برای افراد دو چندان خواهد شد.

  معایب فروشگاه زنجیره ای

  1. با توجه به بزرگی این فروشگاه ها تعاملات اجتماعی با مشتریان کمتر می شود. بالا بودن سرعت خرید و زمان کمتر خرید در این فروشگاه ها حرف اول را میزند و باعث می شود فروشندگان کمترین تعامل ممکن را با مشتریان داشته باشند و نمی توانند نیاز مشتریان را به خوبی بسنجند و خدمات مناسب با نیاز آن ها را ارائه دهند.
  2. در فروشگاه های زنجیره ای وسعت فروشگاه و حجم کالا بسیار زیاد است و می تواند موجب وسوسه شدن افراد و سرقت کالا شود برای جلوگیری از سرقت محصولات بهتر است از دوربین های مداربسته و گیت های ضد سرقت استفاده نمود.
  3. از معایب دیگر فروشگاه زنجیره ای می توان به هزینه راه اندازی بالا اشاره کرد. این نوع فروشگاه ها به دلیل گستردگی بالایی که دارند برای راه اندازی نیاز به سرمایه بالایی دارند.
  4. وجود ریسک بالا در این کسب و کار می تواند بالا باشد. با توجه به اینکه راه اندازی یک فروشگاه زنجیره ای نیاز به سرمایه بسیار بالایی دارد ممکن است مانند هر کسب و کار دیگری با شکست رو به رو شود بنابراین حجم زیادی از سرمایه افراد ممکن است از دست برود.
  5. وجود رقابت بالا در فروشگاه زنجیره ای می تواند زیاد باشد و با توجه به روش های خرید و برند های مختلف می تواند منجر به از دست رفتن مشتریان شود.
  6. در سایر کسب و کارهای کوچکتر می تواند رکود ایجاد کند و موجب بی کار شدن افراد و نابودی آن کسب و کار شود.

  حال که با فروشگاه زنجیره ای و مزایا و معایب آن آشنا شده ایم چگونه می توانیم یک فروشگاه خوب و موفق راه اندازی کنیم؟

  عوامل متعددی روی یک فروشگاه زنجیره ای موفق موثر است که از مهمترین آن ها داشتن استراتژی و تخصص کافی است در غیر اینصورت ممکن است با چالش های جبران ناپذیری روبه رو شوید.

  برای راه اندازی یک فروشگاه زنجیره ای موفق بهتر است که از اخذ فرانچایز فروشگاه های زنجیره ای محبوب و معتبر استفاده کنید.

  در ادامه به انواع روش های اخذ فرانچایز فروشگاه های زنجیره ای مختلف می پردازیم:

  برای درک مفهوم فرانچایز فروشگاه های زنجیره ای بهتر است ابتدا بدانیم فرانچایز چیست و چه مزایا و معایبی برای کسب و کار ما به همراه دارد.

  فرانچایز کردن کسب و کار چیست؟

  حتما تا به امروز نام فرانچایز را بارها شنیده اید. فرانچایز به طور کلی به معنی استفاده از حق امتیاز کسب و کارهای دیگر می باشد. فرانچایز (Franchise)روشی بسیار ساده برای توسعه کسب و کارهایی است که از طریق قرارداد و اخذ امتیاز انجام می شود.

  فرانچایز کردن یک مسیر مناسب و سریع برای رشد کسب و کار می باشد. در واقع یک رابطه مدت دار و بلند مدت می باشد که فرانچایز دهنده حق بهره مندی از کسب و کار و برند خود را به افراد می دهد و در طور راه اندازی کسب و کار به فرانچایز گیرنده کمک می کند و در ازای آن مبلغی دریافت می کند. از فرانچایز به عنوان یک مدل همکاری برای عرضه محصول یا خدمتی در جامعه یاد می کنند.

  چرا امروزه فرانچایز مورد استقبال قرار گرفته است؟

  فرانچایز یک مدل کاملا کم ریسک و آزمایش شده برای راه اندازی فروشگاه زنجیره ای می باشد. در بازارهای امروزی که جبران شکست های اقتصادی بسیار دشوار است استفاده از فرانچایز می تواند گزینه ای برد- برد در میان افراد باشد. چرا که استفاده از کسب و کارهایی که به شهرت رسیده اند و در زندگی روزمره افراد در جامعه جایگاهی باز کرده اند احتمال موفقیت بیشتری دارند و یک مدل رقابتی نیز محسوب می شود. از طرف دیگر هم از تجربیات ارزشمند فرانچایز دهندگان بهره خواهید برد که این امر موجب رونق کسب و کار و فروش بیشتر شود.

  با توجه به توضیحات ارائه شده درک کردیم که فرانچایز چیست و چه کاربردی دارد. حال به بررسی مزایا و معایب آن می پردازیم.

  مزایای فرانچایز

  یکی از مهمترین مزیت های فرانچایز در کسب و کار این است که علاوه بر این که یک محصول یا خدمات مفید را ارائه می دهید، تبلیغات و بازاریابی بسیار قوی خواهید داشت که می تواند سود آوری مناسبی برای شما در کمترین زمان ممکن ایجاد کند. فرانچایز می تواند موانعی مانند هزینه های تبلیغات و بازاریابی و... را از سر راه شما بردارد. با استفاده از فرانچایز می توانید در سال های اول شروع کسب و کار به سود برسید زیرا وجود تیم های اجرایی و مدیریتی قوی معمولا استراتژی های مناسبی برای جذب مخاطبان و فروش ایجاد می کنند و موجب تسریع در رشد کسب و کار شما خواهند شد.

  در فرانچایز دیگر نیازی به صبر کردن و هزینه کردن تا رسیدن به موفقیت نیست بنابراین شکست اقتصادی نیز کمتر رخ می دهد و می تواند به عنوان یک انتخاب منطقی توصیه شود.

   

  معایب استفاده از فرانچایز

  سطح مدیریت آن سخت تر است زیرا شما نمی توانید به راحتی این سیستم را مدیریت کنید ایجاد تغییرات در چنین مجموعه هایی پیچیده تر و سخت تر خواهد بود.

  ایجاد نو آوری مشکل تر خواهد شد زیرا اگر بخواهید روش جدیدی ایجاد کنید زمان زیادی از شما خواهد گرفت تا تغییرات ایجاد شود بنابراین روند رشد شما را ممکن است کمی کندتر کند.

  اخذ فرانچایز فروشگاه زنجیره ای بهتر است یا راه اندازی فروشگاه خصوصی؟

  با توجه به موارد ذکر شده و بیان مزایا و معایب داشتن فرانچایز و یا راه اندازی فروشگاه زنجیره ای، میتوانید تصمیم بگیرید که فروشگاه خصوصی خود را راه اندازی کنید یا اخذ فرانچایز را داشته باشید.

  در واقع هر کسب  و کاری آزمون و خطاهای دارد که قبل و در حین کار با آن برخورد میکنید. در نتیجه با تحقیق و مشاوره از افرادی که کسب و کار در زمینه فروشگاه های زنجیره ای و هایپر مارکت دارند هم میتواند کمک شایانی به انتخاب نهایی کند.

  اکنون به نحوه اخذ فرانچایز در فروشگاه های زنجیره ای مختلف می پردازیم:

  دریافت نمایندگی فروشگاه زنجیره ای رفاه

  الزامات فروشگاه

  1. مساحت حداقل ۱۰۰ مترمربع برای سطح فروش در تهران و حداقل ۲۰۰ متر مربع برای دیگر استان‌ها
  2. سند مالکیت و یا اجاره‌نامه محضری حداقل سه ساله
  3. مجوز کاربری تجاری کل فضای فروشگاه و داشتن جواز کسب
  4. موقعیت مکانی جذاب
  5. داشتن بر تجاری و ورودی مناسب
  6. دارای فضای پارکینگ مناسب برای مشتریان
  7. دارای فضای بارانداز کافی در اطراف انبار فروشگاه

   شرایط قرارداد

  1. مدت قرارداد: ۳ تا ۵ ساله
  2. ارایه وثیقه ملکی یا بانکی به میزانی که شرکت رفاه مشخص می‌کند

   

  برای دریافت فرانچایز فروشگاه زنجیره ای شهروند کلیه مالکان حقیقی یا حقوقی که داری ملک مناسب می باشند دعوت بعمل می آورد جهت مشارکت با شرکت شهروند از طریق لینک https://mosharekat.shahrvand.ir/ وارد شوید وفرم ارائه شده را بطور کامل و دقیق تکمیل نمایند. ضمنا به منظور کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره 02188175908 تماس حاصل فرمایید.

  شرایط کلی ملک

   ملک باید در نقاطی از شهر با تراکم مسکونی مناسب باشد.


  داشتن فاصله مناسب با شعب شهروند و رقبا


   دارای انشعابات مورد نیاز آب، گاز شهری و برق (حداقل یک انشعاب سه فاز ۳۲ آمپر و یک انشعاب تک فاز ۲۵ آمپر)

   

  مالکیت ملک (داشتن سند یا مبایعه نامه) و یا اجاره نامه با مدت اعتبار حداقل سه سال و یا سرقفلی (با رعایت قانون موجر و مستاجر) با رضایت مالک
  دارای کاربری تجاری


  حداقل ۱۵۰ مترمربع فضای فروش در یک طبقه با بر حداقل ۵ تا ۶ متر و ارتفاع سقف حداقل سه و نیم متر (تعیین متراژ منوط به بررسی نقشه)


   وجود فضای انباری مناسب با درب مجزا از درب ورود و خروج فروشگاه، مساحت حداقل ۲۰ متر مربع (در صورت وجود اختلاف سطح وجود رمپ با شیب حداکثر ۲۰ درجه)

  برای اخذ نمایندگی فروشگاه زنجیره ای جانبو در ابتدا از طریق لینک https://canbo.ir/new-store وارد وب سایت جانبو شوید و فرم درخواست نمایندگی را تکمیل نمایید. توجه داشته باشید که حتما مشخصات ملکی خود را تکمیل نمایید.

  مزایای اخذ نمایندگی

  • صنعت کم ریسک و با درآمد تضمین شده
  • برند معتبر فروشگاه های زنجیره ای فامیلی مدرن
  • تخفیفات بالا و فروش های ویژه متعدد در هر ماه
  • طرح های ویژه، جشنواره ها و قرعه کشی های متنوع
  • سیستم فروش و مدیریت موجودی کارآمد
  • باشگاه مشتریان و سیستم تبلیغاتی متمرکز
  • پشتیبانی در امور فناوری اطلاعات و تجهیزات فروشگاهی
  • طرح های تشویقی برای ارتقا سطح فروش عاملین
  • مشاوره های تخصصی جهت مدیریت فروشگاه
  • تامین مستمر کالا بدون نیاز به مذاکره با تامین کنندگان و صرف وقت و هزینه
  • عدم نیاز به خرید نقدی اقلام و تحمل هزینه انبارداری یا خواب پول
  • عدم نیاز به دپوی محصولات
  • عدم پرداخت اجاره حق تابلو

  شرایط فرد متقاضی

  شخص حقیقی:
  • تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران
  • گواهی عدم سوءپیشینه کیفری
  • گواهی عدم اعتیاد
  • داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم
  • عدم وابستگی به هرگونه حزب و یا جناح سیاسی
  • داشتن حداقل 25 سال سن
  • داشتن شهرت و رزومه کاری مناسب و قابل احراز
  • گواهی عدم چک برگشتی
  • توانایی مالی تجهیز فروشگاه
  شخص حقوقی:
  • ارائه اساسنامه، آگهی تأسیس، آخرین روزنامه رسمی و آگهی آخرین تغییرات
  • ارائه مدارک هویتی اعضای هیئت‌مدیره

  شرایط ملک مورد تقاضا

  • ملک باید در شهرهای بالای 50 هزار نفر باشد.
  • ملک باید در نقطه‌ای از شهر با تراکم مسکونی مناسب و وضع مناسب اقتصادی باشد.
  • داشتن فاصله مناسب تا فروشگاه های فعال صنفی مشابه
  • داشتن آب، برق 3 فاز حداقل 200 آمپر، گاز شهری و تلفن
  • مالکیت ملک (داشتن سند یا مبایعه‌ نامه) و یا اجاره‌نامه رسمی با مدت اعتبار 5 سال و یا سرقفلی (با رعایت قانون موجر و مستأجر) با رضایت مالک
  • دارا بودن کاربری تجاری
  • دارا بودن پارکینگ و بارانداز مناسب

  شرایط اخذ ضمانت

  به منظور حفظ و حراست از منافع و آورده های شرکت (سرمایه گذاری مادی و مالکیت فکری) در قالب تامین کالا و برندینگ(حق امتیاز) از عامل محترم، ضمانت نامه (وثیقه و ضمانت نامه بانکی) اخذ خواهد شد.

  وثیقه: اخذ وثیقه به دو صورت ترهین ملک و یا ضمانت‌نامه بانکی امکان پذیر است:

  الف) وثیقه ملکی: مبلغ آن با توجه به متراژ فروشگاه با رعایت شرایط ذیل ترهین میگردد:

  • ملک دارای سند رسمی مالکیت باشد فلذا پذیرش املاک با ارائه قولنامه و مبایعه‌نامه پذیرفته نیست.
  • سند شش دانگ باشد.
  • دارای کاربری زراعی و یا صنعتی نباشد.
  • سند در رهن و یا در بازداشت نباشد.
  • سهل البیع باشد (ارزیابی بر عهده کارشناس رسمی دادگستری است.)
  • پذیرش ملک وقفی مشروط به داشتن سند 6 دانگ اعیانی است.
  • املاک بدون بنا قابل پذیرش نیست.

  ب) ضمانت­نامه بانکی: در صورت تمایل عامل به ارائه ضمانتنامه، پذیرش آن بلامانع است.

  • مبلغ ضمانتنامه بیست درصد کمتر از مبلغ وثیقه ملکی لحاظ می­گردد.
  • ترکیب موارد بندهای الف و ب امکان پذیر میباشد.
  • هر دو نوع ضمانت نامه حسن انجام کار و ضمانت نامه تعهد پرداخت قابل پذیرش است.

  شرایط پذیرش فروشگاه سورنا:

  • حداقل متراژ فروشگاه : 80 متر به بالا
  • حداقل فروش روزانه : 7 میلیون تومان به بالا
  • از نظر وضعیت اعتباری و مطالبات مورد تایید شرکت های پخش و فروش گروه صنعتی گلرنگ باشد (به عنوان مثال شرکت گلپخش اول)
  • دارای فضای تبلیغاتی, چیدمان کالا, شلف باشد.
  • موقعیت مکانی: واقع شده در خیابان اصلی
  • دارای جواز کسب فعالیت
  • تسویه حساب مالیاتی در خصوص تابلو (اتمام و تسویه حساب در خصوص تابلوی سردرب قبلی)

  شرایط متقاضیان نمایندگی فروشگاه زنجیره ای هفت

  شخص حقیقی :​

  • تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران
   • گواهی عدم سوءپیشینه کیفری
   • گواهی های معتبر سلامت و بهداشت
   • داشتن جواز کسب لازم
   • داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم
   • عدم وابستگی به هرگونه حزب و یا جناح سیاسی
   • داشتن حداقل 25 سال سن
   • داشتن شهرت و رزومه کاری مناسب و قابل احراز
   • گواهی عدم چک برگشتی

  شخص حقوقی :

  • قابلیت ارائه اساسنامه، آگهی تأسیس، آخرین روزنامه رسمی و آگهی آخرین تغییرات بصورت همزمان با ارائه درخواست نمایندگی .
   • در دسترس بودن کامل مدارک هویتی اعضای هیئت‌مدیره و سوابق حرفه ای ایشان .

  شرایط ملک

  • ملک می بایست دارای کاربری تجاری و در نقطه ای از شهر، با تراکم مسکونی مناسب باشد.
   • فاصله مناسب را با فروشگاههای فعال هفت برای تضمین فروش و موفقیت فروشگاه دارا باشد .
   • به تمامی انشعابات مورد نیاز آب، برق (حداقل یک انشعاب سه فاز 32آمپر و یک انشعاب تک فاز 25آمپر(و گاز شهری) مجهز باشد
   • مالکیت ملک (داشتن سند یا مبایعه نامه) و یا اجاره نامه با اعتبار حداقل 5سال و یا سرقفلی (با رعایت قانون موجر و مستأجر) با رضایت مالک قابل راستی آزمائی باشد .
   • ملک از حداقل ۱۰۰مترمربع ،فضای فروش در طبقه همکف، با بر حداقل 6متر و ارتفاع سقف مناسب ( حداقل 3متر) برخوردار باشد .
   • فروشگاههای با مساحت بیش از 300 متر مربع مفید تجاری تابع مذاکرات و توافقات مستقل از این توافق نامه خواهد بود .
   • امکان استفاده از یک انبار کوچک با درب مجزا از درب ورود و خروج فروشگاه، با ابعاد مناسب و مساحت حداقل 18مترمربع، یک مزیت مهم تلقی می گردد .
   • اختلاف ارتفاع با سطح خیابان ملک مناسب و برای دسترسی مراجعین امکان استفاده از رمپ در ملک فراهم باشد .

  شرایط ضمانت منابع اختصاصی تجهیز فروشگاه

  به منظور تسهیل و اختصاص منابع مالی بدون هزینه ، ارائه وثیقه از سوی امتیاز گیرنده مهم است . این وثیقه به دو صورت رهن ملک و یا وثیقه های معتبر و قابل قبول در نظام بانکی کشور و یا ترکیب این دو روش امکانپذیر می باشد :

  الف) وثیقه ملکیمبلغ ترهین ملک، با توجه به متراژ فروشگاه و منوط به دارا بودن شرایط زیر تعیین می گردد

  • ملک دارای سند رسمی مالکیت 6 دانگ باشد فلذا پذیرش املاک با ارائه قولنامه و مبایعه‌نامه پذیرفته نیست.
   • ملک روستایی نباشد.
   • ملک دارای کاربری زراعی و یا صنعتی نباشد.
   • سند ملک در زمان ارائه برای شروع فرآیند همکاری، در رهن بانک و یا در بازداشت نباشد.
   • پذیرش املاک دارای شرایط خاص، صرفا با اخذ تاییدیه واحد حقوقی شرکت اوشانک امکان پذیر می باشد.

  ب) سایر وثائق مورد قبول بانکیدر صورت تمایل عامل به ارائه ضمانت نامه ها و سایر وثائق بانکی معتبر ، موضوع در جلسات فی مابین شرکت اوشانک و متقاضی نمایندگی، بررسی و تصمیم گیری می شود

  فرایند اعطای نمایندگی

  الف ) فرایند اداری (پیش از افتتاح)

  • گام اول: ثبت اطلاعات اولیه در وب سایت
   • گام دوم: کارشناسی ملک، محل و ارزیابی شخص متقاضی در کمتر از یک هفته کاری
   • گام سوم: تکمیل پرونده (ارایه مدارک توسط متقاضی، بررسی و اخذ استعلامات توسط شرکت)
   • گام چهارم : رهن ملک وثیقه و وکالت فروش یا اخذ ضمانتنامه بانکی
   • گام پنجم: عقد قرارداد همکاری و قرارداد تسهیلات جهت خرید تجهیزات فروشگاهی تا سقف یک میلیارد تومان
   • گام ششم: تجهیز فروشگاه
   • گام هفتم: طی دوره آموزش و کارآموزی
   • گام هشتم: افتتاح فروشگاه

  ب ) فرایند اجرایی (پس از شروع به کار فروشگاه)

  • گام نهم: تامین مستمر و بهینه موجودی فروشگاه
   • گام ده: پشتیبانی مربوط به حوزه های تجهیز و فناوری اطلاعات
   • گام یازده: بازرسی های منظم جهت ارزیابی تطابق عملکرد فروشگاه با استانداردها و ضوابط شرکت
   • گام دوازده: تسویه حساب ماهانه با عاملین محترم

  هزینه ها

  هزینه های جاری عامل (نماینده)

  هزینه های جاری فروشگاه نظیر هزینه های پرسنلی (حقوق، بیمه و مزایای قانونی)، اجاره (در صورت مستاجر بودن) ، تعمیر و نگهداری و هزینه های انرژی (آب،برق،گاز …) و همچنین هزینه های متغیر فروشگاه نظیر لباس پرسنل فروشگاه ، نایلکس و تبلیغات محیطی به عهده عامل می باشد.

   

   

  دریافت نمایندگی افق کوروش مزایای متعددی را به همراه دارد:

  • صنعت کم ریسک و با درآمد تضمین شده
  • برند معتبر فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش
  • تسهیلات بدون بهره جهت افتتاح فروشگاه
  •  تخفیفات بالا و فروش های ویژه متعدد در هر ماه
  • طرح های ویژه، جشنواره ها و قرعه کشی های متنوع 
  • سیستم فروش و مدیریت موجودی کارا
  • سیستم باشگاه مشتریان و سیستم تبلیغاتی متمرکز
  • پشتیبانی در امور فناوری اطلاعات و تجهیزات فروشگاهی
  • طرح های تشویقی برای ارتقا فروش فرانچایزگیرندگان
  • مشاوره های تخصصی جهت مدیریت فروشگاه
  • تامین مستمر کالاها بدون نیاز به مذاکره با تامین کنندگان و صرف وقت و هزینه
  • عدم نیاز به خرید نقدی اقلام و تحمل هزینه انبارداری یا خواب پول
  • عدم نیاز به دپوی محصولات
  • عدم پرداخت ورودیه یا حق تابلو
  •  تسهیلات بدون بهره جهت تجهیز و آماده سازی فروشگاه
  • زمان بسیار کوتاه فرآیند اخذ فرانچایز
  •  تقبل مالیات بر ارزش افزوده تمامی کالاها (مالیات بر درآمد بر عهده فرانچایز گیرنده است)
  • آموزش فرانچایز گیرندگان و پرسنل آنها (حضوری و الکترونیکی) و اعزام یک سرپرست مربی در هنگام شروع به کار شعبه
  • اعطای سهام شرکت نسبت به عملکرد فرانچایز

  شرایط فرد متقاضی:

  شخص حقیقی:

  • تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران
  • گواهی عدم سوءپیشینه کیفری
  • گواهی عدم اعتیاد
  • داشتن جواز کسب
  • داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم
  • داشتن کارت پایان خدمت و یا معافیت (برای متقاضیان آقا)
  • عدم وابستگی به هرگونه حزب و یا جناح سیاسی
  • داشتن حداقل 25 سال سن
  • داشتن شهرت و رزومه کاری مناسب و قابل احراز
  • گواهی عدم چک برگشتی

  شخص حقوقی

  • ارائه اساسنامه، آگهی تأسیس، آخرین روزنامه رسمی و آگهی آخرین تغییرات
  • ارائه مدارک هویتی اعضای هیئت‌مدیره

  شرایط ملک مورد تقاضا:

  • قرار گرفتن ملک در موقعیت مسکونی با تراکم بالا
  •  دارای تمامی انشعابات مورد نیاز آب،گازشهری و برق (حداقل یک انشعاب سه فاز 32آمپر و یک انشعاب تک فاز 25آمپر)
  •  مالکیت ملک (داشتن سند یا مبایعه نامه) و یا اجاره نامه با مدت اعتبار حداقل 5سال و یا سرقفلی (با رعایت قانون موجر و مستأجر) با رضایت مالک
  •  دارای کاربری تجاری
  •  حداقل 150مترمربع فضای فروش در طبقه و سطح همکف، ارتفاع سقف حداقل 2.8 متر، و در بخش ذیل بالکن حداقل 2.4 متر؛کمینه بر ملک نیز بایستی 3 متر باشد.(تایید متراژ منوط به بررسی نقشه)
  •  انبارک داخل فروشگاه با مساحت حداقل 20 متر مربع ترجیحا با درب ورود و خروج مجزا
  •  حداکثر اختلاف ارتفاع سطح فروش با سطح خیابان 100سانتی متر؛ در صورت وجود اختلاف سطح وجود رمپ با شیب حداکثر 20درجه
  •  ارتفاع سطح پیاده رو تا زیر تابلو فروشگاه حداقل 2.5 متر

  وثیقه:

  اخذ وثیقه به دو صورت ترهین ملک و یا ضمانت نامه بانکی امکان پذیر است.

  مبلغ وثیقه با توجه به متراژ فروشگاه تعیین می گردد. این وثیقه به واسطه کالاهایی است که افق کوروش به صورت امانی (جهت فروش) برای شما ارسال می‌کند و شما هزینه‌ای بابت خرید کالا پرداخت نخواهید کرد.

  • برای متراژ 150 تا 185 متر مربع مبلغ وثیقه 450 میلیون تومان
  • برای متراژ 185 تا 300 متر مربع مبلغ وثیقه 500 میلیون تومان

  در صورت دریافت تسهیلات، 120% مبلغ تسهیلات نیز به وثیقه شما اضافه خواهد شد.

  در صورت ارائه ضمانت نامه بانکی، مبالغ فوق 20% کمتر در نظر گرفته می‌شود.

  تبصره: علاوه بر مبالغ فوق صدو پنجاه میلیون تومان چک نیز اخذ می‌گردد

  شرایط وثیقه:

  الف) وثیقه ملکی: ملکی که در رهن شرکت فروشگاههای زنجیره‌‌ای افق کوروش قرار می‌گیرد باید شرایط زیر را دارا باشد.

  • شش دانگ باشد.
  • روستایی نباشد.
  • دارای کاربری زراعی و یا صنعتی نباشد.
  • در رهن بانک و یا در بازداشت نباشد.
  • سهل البیع باشد. (ارزیابی بر عهده کارشناس رسمی دادگستری است.)
  • دارای سند رسمی مالکیت باشد. (فلذا پذیرش املاک با ارائه قولنامه و مبایعه نامه پذیرفته نیست.)
  • پذیرش ملک وقفی صرفاً با اخذ تأییدیه واحد حقوقی شرکت افق کوروش امکان‌پذیر است.
  • ملک بدون بنا قابل پذیرش نیست.

  ب) ضمانت‌نامه بانکی: در صورت تمایل، فرانچایزگیرنده می‌تواند ضمانت‌نامه بانکی ارائه نماید. به منظور اطلاع از شرایط دریافت ضمانت‌نامه بانکی خواهشمند است به یکی از شعب بانک مراجعه نمایید.

  در صورت تمایل می‌توان بخشی از وثیقه را به صورت ملکی و بخشی را به صورت بانکی ارائه نمود. 

  فرایند اعطای نمایندگی:

  فرایند اداری (پیش از افتتاح)

  گام اول: ثبت اطلاعات اولیه در وب‌سایت و برقراری تماس با متقاضی جهت ارائه مشاوره اولیه

  گام دوم: کارشناسی ملک، محل، و در صورت تأیید اولیه مشاوره رایگان در خصوص تخمین فروش و سود فرانچایز گیرنده و ارزیابی شخص متقاضی در کمتر از یک هفته کاری

  گام سوم:  تکمیل پرونده (ارایه مدارک توسط متقاضی، بررسی واخذ استعلامات توسط شرکت)

  گام چهارم : ترهین ملک وثیقه و وکالت فروش یا اخذ ضمانتنامه بانکی

  گام پنجم: عقد قرارداد همکاری و قرارداد تسهیلات جهت خرید تجهیزات فروشگاهی تا سقف پانصد میلیون تومان

  گام ششم: تجهیز فروشگاه

  گام هفتم: طی دوره آموزش و کارآموزی

  گام هشتم: افتتاح فروشگاه

  فرایند اجرایی (پس از شروع به کار فروشگاه)

  گام نهم: تامین مستمر و بهینه موجودی فروشگاه

  گام ده: پشتیبانی مربوط به حوزه های تجهیز و فناوری اطلاعات

  گام یازده: بازرسی های منظم جهت ارزیابی تطابق عملکرد فروشگاه با استانداردها و ضوابط شرکت

  گام دوازده: تسویه حساب ماهانه

  هزینه های جاری عامل (نماینده)

  هزینه های پرسنلی شامل حقوق و مزایای قانونی

  بیمه پرسنل

  هزینه اجاره (در صورت مستاجر بودن)

  هزینه تعمیر و نگهداری

  هزینه های انرژی (آب برق گاز)…

  هزینه مالیات بر درآمد

  هزینه های متغیر:

  نایلکس

  البسه

  تبلیغات

  تمامی فرانچایزگیرندگان ملزم به تبعیت از استاندارد تجهیز فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش در تجهیز فروشگاه های خود می باشند. 

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۷۲ رای
  بازگشت به لیست

  26 دیدگاه در “دریافت نمایندگی فروشگاه زنجیره ای(اخذ فرانچایز)

  1. محمد گفت:

   با سلام این فروشاگهای زنجیره شامل شهرک هم میشه یا نه ؟ در ضمن اگه بخوایم ی سوپر مارکت متوسط بزنیم چه شامل میشود یا نه؟، باتشکر

   1. admin گفت:

    دوست عزیز در مرحله اول باید شرایط و ضوابط اخذ فروشگاه زنجیره ای را در سایت مورد نظر مطالعه کنید.
    برخی از فروشگاه ها شرایط خاصی مثل متراژ را مد نظر دارند که شما باید حداقل استاندارد ها را فراهم کنید.
    برای مشاوره و انتخاب بهترین فروشگاه زنجیره ای میتوانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید .

    1. ایوب گفت:

     سلام من شماره کسی که بتونم راجب شرایط و مکان خودم باهاش حرف بزنم را میخام برای شرکت بیس

   2. امیرحسین سخنور گفت:

    برای دریلفت نمایندگی دراستان قم

   3. بهنام گفت:

    با سلام
    در صورت عدم کارایی و سود دهی اگه کسی بخواد نمایندگی رو جمع کن چه می شود.

    1. admin گفت:

     با سلام و احترام
     در این خصوص باید به قرارداد رجوع کنید و یا با پشتیبانی های فروشگاه های زنجیره ای ارتباط برقرار کنید

  2. احسان حسین زاده گفت:

   سلام من میخام توی شهرستان نجف اباد بزنم چجوری باید اقدام کنم؟

   1. admin گفت:

    باید انتخاب کنید که نمایندگی کدوم فروشگاه رو میخواهید دریافت کنید بعد وارد سایتشون بشید و درخواستتون رو ثبت کنید یا با پشتیبانی تماس بگیرید.

  3. Hoseyin گفت:

   سلام یکی میخواد نمایندگی فروشگاه زنجیره ای گندم رو بفروشه ومن هم میخوام این نمایندگی رو بخرم شرایطش چطوریه ؟؟؟؟؟

   1. admin گفت:

    شرایط هر شرکت یافروشگاهی متفاوت است، باید از خود همان فروشگاه شرایط را جویا شوید.

  4. حسین گفت:

   سلام خسته نباشید شرایط را خوندم همه چیز درسته فقط یه سوال در این مورد اصلا صحبت نکردین این نمایندگی که میدین برداشت سود چجوری هستش درصدی هستش یا چجوری لطفا میشه توضیح بدین

   1. admin گفت:

    سلام دوست عزیز
    ما واگذاری نمایندگی را ارائه نمیدیم. فقط شرایط فروشگاه های زنجیره ای را برایتان به صورت یکجا قرار دادیم تا در مورد اخذ نمایندگی اطلاع کسب کنید.
    با مطالعه این مقاله و بررسی شرایط می توانید با فروشگاه های زنجیره ای ارتباط برقرار کنید و تمامی موارد را از سمت آن ها جویا بشید.
    مجموعه پاکا شلف ارائه دهنده انواع تجهیزات فروشگاهی شامل قفسه فروشگاهی، یخچال، میز صندوق فروشگاهی و اکسسوری است که جهت خرید میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

  5. فریبرز فکوری گفت:

   سلام سوپرمارکت دارم احتیاج به نماینده دارم

  6. فریبرز فکوری گفت:

   سلام مغازه سوپرمارکت دارم جایی عالی

  7. الپای گفت:

   سلام .
   این چیزا را میشه در روستایی که بهترین موقعیت را داشته باشه و مثل شهر خیلی شلوغ باشه .مغازه هم آماده باشه و نصف مبلغ هم را خودم بدم .
   در اینجا مغازه ها ماهی نزدیک حداقل ۳۵ تومان سود دارن .
   میشه راهنمایی بکنید .
   خونه دو طبقه
   ۱۰۰ متر زیر بنا دارم

   بر خیابان اصلی بین شهرهای مهم و رفت آمد زیاد .یعنی ۱۵ روستا میان این روستا .بین دو چند شهر
   ساختمان دارم و ارتفاع هم ۴ متر هست .
   حالا آیا این شرایط را دارم حتی میتونم نصف یا بیشتر هم پول خودم بدم .
   ولی فقط نمیتونم از کجا شروع بکنم .

  8. احمدپاکرو گفت:

   سلام .من میخوام نمایندگی فروشگاهی از شماروبگیرم بایدچیکارکنم؟

  9. جمشید جاوید گفت:

   سلام میخوام در شهرستان بهبهان .اقدام به احداث فروشگاه کنم لطفا شرایط را چطور بررسی کنم

  10. شکوه بهرامیان گفت:

   سلام من خودم مالک یه مغازه صدمتری دونبش با بهترین موقعیت تجاری و حدود دویست ملیون تومن سرمایه هستم میخوام بدونم هزینه افتتاح صفر تا صد با شماست که سند رهن بزارم دوم باید بازپرداخت چطور باشه سوم وسایل فروشگاه شامل یخچال دوربین قفسه …که حدود سیصد چهارصد تومن میشه باید من بخرم یا شما پرداخت میکنید چقد ماهیانه باید به شما بدم میشه توضیح بدین تک تک سولاتم جواب بدید

  11. جابر گفت:

   سلام مشکین شهر مغازه با ارتفاع ۵ متر
   متراژ کل ۵۰۰ متر بر ملک ۲۴ متر خیابان ده متری
   بالکن ۱۲۰ متر بدون بالکن ۳۸۰ متر مغازه دارم
   دوستان این ملک ساختم فقط سرامیک نخورده وکرکره نداره
   هرکس خواست ده سال اجاره میدم با مبلغ کم الان هم تولیدی است بهترین جاییست فقط یه پنجشنبه بازار
   مردم خرید کنند برابر با سود کل فروشگاهای شهر
   ممنون

  12. ناصر ناصری گفت:

   سلام و عرض ادب در صورت اخذ نمایندگی و در نظر گرفتن تمامی هزینه ها (اجاره،آب،برق،گاز،حقوق پرسنل)و …
   سود فروش برای نماینده چند درصد میباشد

  13. احسان طاطاری گفت:

   سلام من میخوام از فروشگاه های زنجیره ای بیس اخذنمایندگی کنم اونم برای روستای خودمون که درآمد خوبی هم داره وهم رفت وآمد زیادهستش آدرس روستامون وخانه خودمون شهرستان رامیان روستای تاتارسفلی خیابان امام خمینی روبروی کوچه رسالت …مساحت فروشگاه هم بالای ۱۰۰مترمربع میباشد..لطفاشرایط شوبگین

  14. اکبر ابوطالبیان گفت:

   سلام من مغازه مساحت هم. کف 120متر و130متر طبقه دوم دارد به صورت سالن که برای انبار از طبقه دوم استفاده کنم وهم کف فروشگاه. آیا مایل به همکاری هستید

  15. ساحل گفت:

   سلام برای فضای 300 متری کدوم فرانچایز خوبه و سود ده هست؟

  16. ولی الله شفائی گفت:

   با سلام
   شماره تماس دفتر مرکزی بیس مارکت رو میخوام لطفا
   ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمائید
   کوچک شما ولی الله شفائی

  17. سعید باوفا گفت:

   سلام
   همه شرایط دارم 470 متر تجاری سند بنام و از بابت ضمانت مشکلی ندارم ولی کارانه چقدر میدن، ممنون میشم جواب بدین

  18. زهراشیخ گفت:

   سلام چراتوروستانمیشه بامتراژکم؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *