دسته‌بندی نشده

تفاوت یخچال فراست و بدون فراست در چیست؟

یخچال فراست

تفاوت یخچال فراست و بدون فراست

برای اولین بار یخچالم را خریدم، اولین چیزی که بیش از همه مرا آزار می دهد این است که تفاوت بین یخچال فراست و بدون فراست چیست؟ آیا باید به سراغ یخچال فریزر رفت یا یخچال بدون برفک؟ هر دوی آنها مزایا و معایب خاص خود را دارند. هیچ یخچال فراستی از فناوری نسبتاً به روز استفاده نمی کند، اما اگر بودجه کمی دارید، یخچال فراست به راحتی اولین انتخاب برای شماست. در این مقاله سعی می کنم با توجه به تحقیقاتی که در هنگام خرید یخچالم انجام دادم به این دو نوع یخچال بپردازم. من همچنین مزایا و معایب نسبی این یخچال ها را نسبت به یکدیگر ارائه خواهم کرد تا به شما در تصمیم گیری موثر کمک کنم. اجازه دهید با توضیح کوتاهی از هر دو نوع یخچال شروع کنیم.

یخچال فراست

همانطور که از نام یخچال مشخص است، یخچال فریزر داخل فریزر یخ تشکیل می دهد. گاهی اوقات در صورتی که دما خیلی سرد باشد، تجمع یخ در داخل کابین یخچال نیز دیده می شود. یخچال های فراست عمدتاً یخچال های مستقیم خنک هستند. خنک کننده مستقیم یک فناوری خنک کننده در یخچال است. در تکنولوژی خنک مستقیم، سرد شدن از طریق تبدیل طبیعی اتفاق می افتد. تبدیل طبیعی هوا و مواد غذایی داخل یخچال را فورا خنک می کند. هوا حاوی آب به شکل رطوبت است. هنگامی که هوا در یخچال مستقیم سرد می شود، رطوبت به آب تبدیل می شود و سپس جمع می شود. در دمای انجماد، این آب ها به یخ تبدیل شده و روی فریزر رسوب می کنند. در صورتی که دمای یخچال به درستی تنظیم نشود، تجمع یخ در یخچال نیز دیده می شود.

تفاوت نوفراست و دیفراست

یخچال بدون فراست

یخچال بدون یخبندان در برابر انواع تشکیل یخ از رطوبت هوای بیرون مقاومت می کند. این کار را با استفاده از یک موتور برای بخش یخچال و فریزر، تک اوپراتور، دستگاه تهویه و تکنیک تصفیه هوا انجام می دهد که باعث خنک شدن با هوای خشک می شود. همچنین از ایجاد بوی بد مواد غذایی مختلف در داخل یخچال جلوگیری می کند. از آنجایی که یخ روی دیواره های فریزر جمع نمی شود، نیازی به یخ زدایی دستی ندارد.

یخچال بدون فراست – نسخه به روز شده یخچال No Frost

یخچال فریزرهای بدون برفک نسخه های به روز یخچال بدون برفک هستند. مانند بدون یخبندان، یخچال های بدون برفک نیازی به یخ زدایی دستی ندارند زیرا در برابر تشکیل یخ از هوای بیرون مقاومت می کنند. اما از آنجایی که تکنیک تصفیه هوا باعث می‌شود هوای خنک‌کننده در یخچال بدون برفک کاملاً خشک شود، که سبزیجات و میوه‌ها به سرعت خشک می‌شوند، در یخچال بدون برفک این اتفاق نمی‌افتد. یخچال فریزر از یک تکنیک خنک کننده جداگانه برای بخش یخچال و فریزر استفاده می کند. قسمت یخچال از طریق تبدیل طبیعی یا با استفاده از فن خنک می شود. اما این روش خنک کننده سبزیجات و میوه ها را خشک نمی کند. برای قسمت فریزر از مکانیسم تصفیه هوا استفاده می شود. از آنجایی که تصفیه هوا رطوبت هوای خنک کننده را از بین می برد و آن را خشک می کند، روی دیواره های فریزر از نوع بدون یخ انباشته شدن یخ وجود ندارد.

فراست در مقابل بدون فراست

اکنون تفاوت یخچال فریزر و بدون برفک را از نظر کاربر مطرح می کنم.

ظرفیت برای یخچال بدون یخبندان بالاتر است

اول از همه، اگر بیش از 3 تا 4 نفر در خانواده خود دارید و به دنبال یک یخچال با ظرفیت متوسط ​​هستید، پس نیازی به نگرانی در مورد یخچال فریزر نباشید. از آنجایی که یخچال های فراست از فناوری خنک کننده مستقیم استفاده می کنند، این نوع یخچال ها دارای ظرفیت کمی از 150 لیتر تا 250 لیتر هستند. یخچال های تک در هستند. فریزر کوچکی است و در قسمت بالای یخچال قرار دارد. یخچال های بدون برفک از انواع دو درب، ساید بای ساید درب فرانسوی می باشند. آنها اغلب دارای ظرفیت متوسط ​​تا بزرگ هستند و برای خانواده هایی با بیش از 4 عضو مناسب هستند.

یخچال های فراست نیاز به یخ زدایی دستی دارند

برای یخچال بدون یخ زدگی، نیازی به یخ زدایی دستی ندارید. اما برای یخچال فراست لازم است. یخ زدایی برای یخچال فریزر ضروری است تا عملکرد موثری داشته باشد. سیستم خنک کننده یخچال های بدون یخبندان یک سیستم به روز است. با به گردش درآوردن هوای سرد، مواد غذایی داخل یخچال را خنک می کند. در نتیجه غذاها برای مدت طولانی تری در یخچال بدون یخبندان تازه می مانند.

یخچال های فراست در مصرف انرژی کارآمدتر هستند

راندمان انرژی یخچال فریزر در مقایسه با یخچال بدون برفک یا بدون برفک بالاتر است. یافتن یک یخچال خنک مستقیم با رتبه انرژی 5 ستاره BEE بسیار رایج است. اما یخچال‌های بدون یخبندان با راندمان بالا در مقایسه با مدل‌های ستاره کمتر، چندان در دسترس نیستند و همچنین هزینه بیشتری دارند.

یخچال های فراست ارزان تر هستند

یخچال های فراست در مقایسه با مدل های موجود در بازار ارزان تر هستند. تولید کنندگان تمایل دارند مدل های منحصر به فرد را در دسته بدون یخبندان بسازند. در حالی که یخچال فریزرهای خنک مستقیم پیشنهادات اولیه تولیدکنندگان هستند.

مدل های بدون برفک دارای ویژگی های زیادی هستند. به عنوان مثال، اکثر مدل های بدون یخ زدگی دارای زنگ هشدار قفل درب، روشنایی LED، قفسه های ارتفاع قابل تنظیم، ترد سبزیجات بزرگتر و غیره هستند. اما برای یافتن یک مدل خنک مستقیم با تمام این ویژگی ها باید جستجو کنید. از سوی دیگر، برخی از ویژگی ها منحصر به یخچال های خنک مستقیم است. تعداد زیادی مدل خنک مستقیم در بازار وجود دارد که می توانند روی اینورتر خانگی کار کنند. بنابراین، در طول یک قطعی طولانی مدت برق، نگران غذاهای فاسد نخواهید بود. برخی از یخچال های فرست نیز می توانند با انرژی خورشیدی کار کنند. اما برای یخچال بدون یخبندان به دلیل ظرفیت بالاتر سخت است.

نتیجه

فراست و بدون برفک از انواع یخچال هستند. یخچال فراست نیاز به یخ زدایی دستی دارد. آنها ظرفیت کمتری دارند و در مقایسه با مدل های بدون یخبندان از انرژی کارآمدتری برخوردار هستند. اکثر یخچال های فراست موجود در بازار از یخچال های تک درب مستقیم خنک هستند. اینها مدل های مقرون به صرفه ای هستند که برای خانواده های 2 تا 4 نفره مناسب هستند. از طرف دیگر، یخچال های بدون برفک نیازی به یخ زدایی دستی ندارند. این مدل ها در مقایسه با مدل های یخبندان دارای ویژگی های زیادی هستند. اکثر یخچال های با ظرفیت بالا در بازار از نوع بدون برفک هستند. گرفتن رتبه انرژی 5 ستاره برای یخچال بدون یخبندان چالش برانگیز است. بنابراین، هیچ یخچال فریزر در مقایسه با مدل های برفکی از مصرف انرژی کمتری برخوردار است. اما غذاها برای مدت طولانی تری در یخچال بدون برفک نسبت به یخچال فریزر تازه می مانند. هر دوی این یخچال ها مزایا و معایب خاص خود را دارند و مشتریان اختصاصی دارند. من پیشنهاد می کنم یکی را انتخاب کنید که به بهترین وجه در خدمت شما باشد.

شرکت تحکیم سازان پاکا قفسه تولید و تامین کننده ی انواع تجهیزات فروشگاهی میباشدکه شامل یخچال پرده هوا، قفسه فروشگاهی، قفسه راک و دیگر موارد ذکر شده در بخش محصولات میباشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *