دسته‌بندی نشده

تجهیز فروشگاه اتکا

تجهیز فروشگاه اتکا در کرج
 • تجهیز فروشگاه اتکا به عوامل زیادی بستگی دارد و یکی از آنها نحوه نمایش و سازماندهی محصولات است. چیدمان فروشگاه نقش بسزایی در تأثیرگذاری بر رفتارهای خرید مصرف کنندگان دارد. آنها ممکن است وقت خود را صرف کنند یا بلافاصله پس از گرفتن چند محصول از آنجا خارج شوند، این تا حدی به نحوه استفاده فضا از قفسه های سوپرمارکت، یخچال ها و سایر عناصر طراحی بستگی دارد.

  به عنوان یک قاعده کلی، محصولات باید به راحتی قابل مشاهده و در دسترس مشتریان باشند. دلیلش این نیست که مصرف‌کنندگان فوراً چیزی را که می‌بینند می‌خرند، اما امروزه بیشتر احتمال دارد چیزی را بخرند که شخصاً بررسی کرده و با آن درگیر شده‌اند.

  با در نظر گرفتن این موضوع، ممکن است تعجب کنید: در مورد محصولات موجود در بالاترین قفسه ها چطور؟

  اصل سطح چشم برای تجهیز فروشگاه اتکا

  طبق گفته کارشناسان بازرگانی، قفسه های عمودی مورد استفاده در سوپرمارکت ها و خواربارفروشی ها به چهار منطقه تقسیم می شوند: سطح خمیده، سطح لمس، سطح کشش و سطح چشم.

  تجهیز فروشگاه اتکا در کرج

  سطح خم شدن

  پایین ترین قفسه، سطح خمیده نامیده می شود، صرفاً به دلیل اقدامی که در دستیابی به اقلام انجام می شود. اینجا جایی است که بیشترین کالاهای با حاشیه کمتر یافت می شود. برای بررسی قفسه های سطح خمیده، مشتریان باید هنگام مشاهده یا بازرسی محصولات، خمیده یا زانو بزنند. اغلب اوقات، محصولات در سطح خمیده نادیده گرفته می شوند زیرا در محدوده دید خریداران نیستند.

  سطح لمس

  سطح دوم سطح لمسی است که محصولات به راحتی در دسترس هستند. بسیاری از سوپرمارکت ها از این قفسه ها برای شیرینی، تنقلات، اسباب بازی ها و سایر محصولاتی که برای کودکان تهیه می شود استفاده می کنند. هنگامی که اقلام در این قفسه ها قرار می گیرند، بچه هایی را جذب می کنند که بیشتر از والدین خود می خواهند آنها را بخرند.

  سطح کشش

  دو سطح بالاتر از قفسه های سطح لمسی، سطح کشش است. با استفاده از همان استدلال برای قفسه های سطح خمیده، اقلامی که در اینجا قرار می گیرند نیز حاشیه کمی دارند زیرا این منطقه توجه کمی را از سوی خریداران دریافت می کند. مشتریان معمولاً این نقطه از قفسه ها را از دست می دهند زیرا آنچه را که در قفسه های پایینی نیاز داشتند پیدا کرده اند و نگاه کردن به سمت بالا کمی تلاش می کند. چیزی که سطح کشش را با سطح خمیدگی متفاوت می کند، وزن اقلام است. سوپرمارکت ها از قرار دادن اجناس سنگین در این سطح خودداری می کنند تا از هر گونه آسیبی جلوگیری شود.

  سطح چشم

  بدون شک، مهم ترین بخش برای تجهیز فروشگاه اتکا هم سطح چشم می باشد. همانطور که برخی افراد آن را ابداع کرده اند، "سطح چشم سطح خرید است". محصولات موجود در قفسه های سطح چشم 35٪ بیشتر از سایر قفسه ها مورد توجه قرار می گیرند و آنها را برای محصولاتی با حاشیه سود بالا عالی می کند. در این سطح، مصرف‌کنندگان به راحتی می‌توانند اطلاعات محصول را بدون نگه داشتن آن مشاهده و مطالعه کنند. این همچنین اولین مجموعه قفسه‌هایی است که خریداران بزرگسال پس از عبور از راهروهای خواربارفروشی می‌بینند و اقلام اینجا را بسیار خاطره‌انگیز می‌کند.

  موارد مهم در فروشگاه

  سوپرمارکت ها روش های مختلفی برای استفاده از قفسه ها در سطح چشم دارند. یکی از رایج ترین کاربردهای آن برای نمایش محصولات پرفروش است. از آنجایی که اقلام با حاشیه سود بالا آنهایی هستند که به سوپرمارکت ها کمک می کنند تا درآمد بیشتری کسب کنند.

  سایر فروشگاه ها از قفسه های سطح چشم برای نمایش محصولات درجه یک و گران قیمت استفاده می کنند. فروش این محصولات به خریداران معمولی مواد غذایی، به ویژه برای کسانی که بودجه کمی دارند، ممکن است دشوار باشد. اما، قرار دادن آنها در قفسه های سطح چشم یک ترفند بازاریابی منظم است و می تواند بر فروش محصول تأثیر زیادی بگذارد. از دیدن نوشیدنی های مجلل و پنیر با قیمت بالا در نزدیک ترین قفسه های سطح چشم سوپرمارکت خود تعجب نکنید (و اگر می خواهید آن را بخرید تعجب نکنید).

  محصولات حمایت شده نیز معمولا در قفسه های سطح چشم یافت می شوند. برخی از برندها فقط برای اینکه محصولاتشان در این قفسه ها نمایش داده شود، از سوپرمارکت ها حمایت مالی زیادی می کنند. خواربارفروشی ها همچنین می توانند از این سطح برای کسب درآمد از محل تبلیغات و استراتژی های بازاریابی برند برای افزایش فروش استفاده کنند.

  تطبیق پذیری بالاترین قفسه ها

  چهارمین و آخرین سطح، سطح کششی است که قفسه بالایی است. درست مانند سطح چشم، سوپرمارکت ها از قفسه های در سطح کشسان استفاده های مختلفی دارند. برخی از قفسه‌های بالایی برای گران‌ترین محصولات استفاده می‌کنند در حالی که فروشگاه‌های دیگر گنجینه‌ای از محصولات را با قیمت‌های تخفیف دار دارند.

  برخی دیگر از قفسه بالایی به عنوان فضای ذخیره‌سازی محصولات فصلی مانند چترهای ساحلی، دوچرخه‌ها و وسایل ورزشی فصلی استفاده می‌کنند، که با توجه به اینکه محصولات حجیم ذخیره‌شده در قفسه‌های بالایی می‌توانند خطرات ایمنی داشته باشند، عمل ایده‌آلی نیست.

  یکی از راه‌های هوشمندانه برای استفاده از قفسه بالایی، قرار دادن محصولاتی است که «تن و بافت» سوپرمارکت شما را تعیین می‌کنند. به مشتریان خود نشان دهید که چه چیزی فروشگاه شما را از رقبا متمایز می کند. دارای محصولات ممتاز و خاص مانند گزینه های غذایی ارگانیک و گیاهی، صابون های دست ساز یا اقلام منحصراً محلی.

  شما میتوانید برای تجهیز فروشگاه اتکا با ما در تماس باشید. مجموعه پاکا قفسه بزرگترین تامین کننده ی تجهیزات فروشگاهی در ایران می باشد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  بازگشت به لیست

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *