آموزش, دسته‌بندی نشده

نورپردازی فروشگاه و تاثیر آن بر میزان فروش

نورپردازی فروشگاه

بهترین نورپردازی برای فروشگاه ها

فروشگاه ها از هر نوع دیگر ساختمان بیشتر از نورپردازی بهره می برند، چیزی که استفاده کنندگان و مشتریان ارزش آن را می دانند. در بیشتر موارد فروشگاه هایی که از نورپردازی تابناک تری استفاده می کنند نسبت به فروشگاه هایی که نور کمتری آنها را روشن می کند موفق ترند. نورپردازی فروشگاه ها افزون بر روشن ساختن محصولات برای فروش آنها، نقش با اهمیتی در طراحی و سبک یا شکل گیری مضمون فروشگاه بازی می کند. کاربرد نورپردازی در مراکز تجاری عبارتند از:

1-روشنایی عمومی

در اکثر محیط های داخلی از عمده ترین اهداف اولیه نورپردازی، ایجاد امنیت ,سهولت تردد, تامین روشنایی برای قابل رویت نمودن فضا وبهره وری و بازدهی پرسنل است و از شیوه های نور پردازی مختلفی مانند استفاده از چراغهای سقفی روکار و توکار ، آویزها و لوسترها، استند و آباژور و چراغهای سیلندری با نور هدایت شونده , انواع چراغهای نورمخفی و … برای تحقق این اهداف استفاده می شود.

2-جذب نگاه ها

به اعتقاد برخی با اهمیت ترین نقش نورپردازی در فروشگاه ها جذب نگاه ها به سمت خود است. به طور طبیعی نورپردازی از طریق درخشش و تلالویی که سیستم های نورپردازی ایجاد می کنند به این مهم دست می یابد، ولی تاثیر آن به خصوص در فروشگاه ها چشم گیر و با اهمیت است.

3-برانگیختن مشتری

وظیفه ی با اهمیت دیگر نورپردازی در فروشگاه ها به هیجان در آوردن و برانگیختن مشتریان است. هیجان انگیزی قسمتی از مضمون طراحی است و نقش نورپردازی در آن می تواند اساسی باشد.
برخی از روش های به هیجان در آوردن مشتریان به شرح زیر می باشد:
• نورپردازی دراماتیک اجناس، به ویژه ویترین ها
• استفاده از نور افشان هایی که مدلشان مضمون معماری را تقویت می کند.

4-مشخص کردن نوع فعالیت

چهارمین نقش مهم نورپردازی فروشگاه ها مشخص کردن نوع فعالیت های فروشگاه است، از جمله انبار کردن و نظافت و محدوده ی فروش. برای مثال، استفاده از نورافشان های آویز مدل دار در محدوده ی فروش شیوه ای کلاسیک در طراحی نورپردازی بسیاری از فروشگاه ها است. این تکنیک افزون بر روشن کردن عمل فروش، پشتوانه ای برای مضمون فروشگاه و راه گشایی برای مشتریان است.

نورپردازی فروشگاه

هرآنچه برای فروشگاه خود نیاز داشته باشید با شرکت تحکیم سازان پاکا قفسه برای شما مقدور خواهد بود. این شرکت در طراحی و ساخت انواع اکسسوری فروشگاهی، قفسه فروشگاهی، یخچال پرده هوا، قفسه راک و … فعالیت دارد.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *